Články autora: Šárka Tmějová

Digitál

Česko-slovenský BuiltMind pomáhá s naceňováním nemovitostí. Teď míří do Ameriky

BuiltMind díky akcelerátoru kapitálového fondu Newchip vstupuje na americký trh. Startup Martina Deckého a Petera Kanoše oceňuje i odborná veřejnost, v soutěži na největší světové realitní konferenci MIPIM si jejich metoda objektivního naceňování nemovitostí odnesla stříbrnou příčku.
Tech

Dochází místo na solární panely. Nizozemsko-norský startup SolarDuck je vyšle na moře

Větrné elektrárny v Severním moři začnou brzy doprovázet plovoucí solární panely. Nizozemsko-norský startup SolarDuck začíná spolupracovat s německou energetickou společností RWE, první elektrárny vyplují na moře poblíž Ostende v Belgii v příštím roce.
Tech

České kožené barefoot boty vybraly 7 milionů. Kampaň Skinners je v historii Hithitu druhá nejúspěšnější

Brněnský startup Skinners Michaely Steinhauser a Petra Procházky opět boduje v crowdfundingu. Na Kickstarteru celosvětově slavil úspěch s ponožkobotami, na českém Hithitu teď firma představila nové kožené barefooty, na které během měsíce vybrala přes 7,5 milionu korun.
Digitál

Česko-slovenský startup Better Stack hlídá výpadky webů. Věří mu i světová investorská esa

Tuzemské startupy i přes hrozící recesi táhnou a lákají stamilionové investice ze zahraničí. Česko-slovenský Better Stack v rámci prvního kola investic posbíral přes 450 milionů korun. Společnost se zabývá automatizací monitoringu stavu, dostupnosti a změn webových služeb.
Digitál

Český Applifting bude za 275 milionů ročně digitalizovat kanadské zdravotnictví

Pražské vývojářské studio Applifting vyhrálo zakázku pro kanadského telekomunikačního operátora Telus. Za 12 milionů dolarů ročně pro něj bude vyvíjet systémy pro dálkový monitoring pacientů, virtuální zdravotní sestru a také integrovat lékařské záznamy do národního registru.
Ekologie

Houba jako stavební materiál budoucnosti? Kyjovský startup Myco získal 14 milionů

Biotechnologický startup Myco se soustředí na vývoj a výrobu materiálů z houbového mycelia a zemědělských či dřevařských odpadů. Výrobky na houbové bázi jsou ekologické a využití nacházejí v řadě odvětví od stavebnictví po design. Produkt jihomoravských inovátorů teď 14 miliony podpořili investoři ze skupiny Garage Angels a JIC Ventures.
Tech

Český budovatel startupů Creative Dock se stal největším na světě. Pomohla i akvizice Founders Lane

Skupina Creative Dock Martina Pejši se díky sérii akvizic a rychlému růstu stala největším světovým budovatelem startupů na zakázku. Obrat českého inkubátoru loni přesáhl 650 milionů korun, a to navzdory pandemii covidu.
Tech

EIT Health podpoří dvacítku zdravotnických startupů. Mezi vybranými je i český projekt 3DIAMOND

Rekordních 20 inovací v raných fázích vývoje dosáhne letos na podporu z výzvy EIT Health RIS Innovation Call, která se soustředí na inovace zdravotní péče v zemích střední, východní a jižní Evropy. Ke slibným inovacím patří také český projekt 3DIAMOND, který má za cíl zajistit kvalitní 3D tisk pro zdravotnická zařízení a následnou správu životního cyklu vzniklých modelů.