Tech

Tech

Nemovitostní fond CREIF oslavil sedm let své existence, svým klientům za tu dobu vyplatil téměř 1 miliardu Kč na výnosech

Czech Real Estate Investment Fund (CREIF) z rodiny fondů Czech Fund oslavil na přelomu února a března letošního roku sedm let od svého založení. Za tu dobu se stal jedním z největších nemovitostních fondů v České republice, který drží desítky nemovitostí v České republice a Polsku v celkové hodnotě přesahující 7,5 miliard Kč. Dosáhl celkového zhodnocení přes 37 % a hodnota vyplacených výnosů pro klienty činí téměř 1 miliardu Kč. Portfolio fondu se pyšní více než 300 unikátními nájemci s průměrnou délkou nájmu 5+ let.
Digitál

Creative Business Cup 2023 má finálovou desítku. Vítěze budeme znát už příští týden

Agentura CzechInvest vybrala finalisty soutěže Creative Business Cup 2023. Finálovou desítku tvoří startupy z různých odvětví, které prokázaly inovace, kreativitu a potenciál mít pozitivní dopad na společnost. Utkají se už 23. března v Ústí nad Labem.
Tech

Až 1,3 miliardy korun na digitální technologie. MPO a EIF podpoří nové projekty v jejich začátcích

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) zprostředkuje Evropskému investičnímu fondu (EIF) zhruba 1,3 miliardy korun z Národního plánu obnovy (NPO) na podporu digitálních technologií. Smlouvu o financování českých start-upů a spin-offů v rané fázi vývoje dnes podepsal ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a výkonná ředitelka EIF Marjut Falkstedt. 
Tech

CzechInvest pořádá v Karlovarském kraji trojici seminářů k otevřeným dílnám

CzechInvest pořádá semináře o otevřených dílnách, prostorech, které doplňují existující podnikatelské a inovační inkubátory nebo vědeckotechnické parky a usnadňují začátek podnikání. Bezplatné semináře se uskuteční 22. března v Chebu, 23. března v Sokolově a 24. března v Ostrově.
Tech

Retail je detail. Obchody poznávají své zákazníky pomocí umělé inteligence

Maloobchod je především o detailech, které se odvíjí od toho, jak dobře obchodníci znají své zákazníky. Jejich chování a pohyb dnes ve stále větší míře pomáhají analyzovat chytré technologie a ty čím dál více určují podobu marketingu.
Tech

Historicky první taiwansko-český startupový Ideathon aneb výzva pro startupy, které chtějí expandovat do jihovýchodní Asie

Země, jejichž národním jídlem jsou knedlíky, pořádají první společný startupový Ideathon, aby prohloubily svou technologickou spolupráci. Česko–tchajwanský ideaton proběhne v rámci delegace předsedkyně Poslanecké sněmovny, Markéty Pekarové Adamové, 24. – 26. března. České startupy se potkají se svými ostrovními protějšky a odprezentují svá řešení tamějším investorům a akcelerátorům. Ty nejlepší pak svou práci představí na prestižním Smart City Summit & Expo. 
Tech

Packeta získala 1. místo v soutěži Microsoft Awards 2022 v kategorii Apps Modernization & DevOps

Packeta, majitel přední české logisticko-technologické firmy Zásilkovna, se stala vítězem kategorie Apps Modernization & DevOps v rámci soutěže Microsoft Awards 2022. Ocenění získala za projekt automatizace procesu třídění zásilek.
Tech

Česká technologie bojující s nemocničními infekcemi pokrývá čtvrtinu tuzemských lůžek. Produkt HAIDI společnosti Datlowe sklízí mezi lékaři úspěch

Boj proti nemocničním infekcím – to je cíl technologické společnosti Datlowe a jejího nástroje HAIDI. Ten za pomoci algoritmů strojového učení a umělé inteligence pomáhá lékařům a dalším specialistům analyzovat v nemocnicích zdravotnickou dokumentaci a zlepšovat prevenci. Technologii HAIDI si pořídilo již 23 českých nemocnic. V současné době je nástroj společnosti Datlowe využíván nejen v České republice, ale také v Rakousku a na Slovensku. Právě slovenská Fakultní nemocnice Trnava představila první výsledky HAIDI v praktickém provozu. Společnost v blízké době hodlá nadále rozšiřovat portfolio svých produktů a expandovat do dalších evropských států.