Tech

Tech

Akcelerátor PrusaLab podpoří skládací brusle, interaktivní světla a chytré známky pro dobytek

Prototypová dílna 3D tiskaře Josefa Průši zahajuje druhý ročník akceleračního programu se zaměřením na vývoj inovativních produktů. Trojici potenciálních budoucích startupů vybrala odborná porota ze 75 přihlášených, podpoří je finančně i mentoringem.
Tech

StartupJobs: Tuzemské startupy jsou vitálnější než americké. Desáté narozeniny oslaví 42 % z nich

Takřka polovina českých startupů přežije déle než 10 let. Ukazují to výsledky interního průzkumu portálu StartupJobs, který ke svým 10. narozeninám analyzoval české mladé firmy. U firem, jež se na portálu zaregistrovaly mezi lety 2012 až 2020, StartupJobs zkoumal, zda stále aktivně inzerují nebo zda vyvíjejí jinou aktivitu, a lze je tím pádem považovat za fungující.
Tech

Český startup Luftio umí díky čistému vzduchu zajistit vyšší produktivitu

Začalo to jednoduše: Během prvního covid lockdownu na jaře 2020 si dva studenti uvědomili, že existuje vztah mezi tím, jak často a dlouho větrají a jak jsou pak produktivní při učení a při práci na počítači.
Tech

Dochází místo na solární panely. Nizozemsko-norský startup SolarDuck je vyšle na moře

Větrné elektrárny v Severním moři začnou brzy doprovázet plovoucí solární panely. Nizozemsko-norský startup SolarDuck začíná spolupracovat s německou energetickou společností RWE, první elektrárny vyplují na moře poblíž Ostende v Belgii v příštím roce.
Tech

České kožené barefoot boty vybraly 7 milionů. Kampaň Skinners je v historii Hithitu druhá nejúspěšnější

Brněnský startup Skinners Michaely Steinhauser a Petra Procházky opět boduje v crowdfundingu. Na Kickstarteru celosvětově slavil úspěch s ponožkobotami, na českém Hithitu teď firma představila nové kožené barefooty, na které během měsíce vybrala přes 7,5 milionu korun.
Tech

Čechoameričan staví s pomocí umělé inteligence, teď získal přes 700 milionů korun

Alice Technologies je technologická firma soustředící se na velké stavby. Ty dokáže skrze svoji umělou inteligenci optimalizovat do takové míry, že zvládne poradit kam umístit třeba jeřáb.
Tech

Český budovatel startupů Creative Dock se stal největším na světě. Pomohla i akvizice Founders Lane

Skupina Creative Dock Martina Pejši se díky sérii akvizic a rychlému růstu stala největším světovým budovatelem startupů na zakázku. Obrat českého inkubátoru loni přesáhl 650 milionů korun, a to navzdory pandemii covidu.
Tech

EIT Health podpoří dvacítku zdravotnických startupů. Mezi vybranými je i český projekt 3DIAMOND

Rekordních 20 inovací v raných fázích vývoje dosáhne letos na podporu z výzvy EIT Health RIS Innovation Call, která se soustředí na inovace zdravotní péče v zemích střední, východní a jižní Evropy. Ke slibným inovacím patří také český projekt 3DIAMOND, který má za cíl zajistit kvalitní 3D tisk pro zdravotnická zařízení a následnou správu životního cyklu vzniklých modelů.