Tech

Tech

Jižní Korea přináší do Česka nejmodernější technologie a udržitelnost

CzechInvest od svého založení pomohl dojednat s Jižní Koreou celkem 35 investičních projektů v celkové výší téměř 80 miliard korun. O možnostech další spolupráce jednali zástupci agentury v minulém týdnu s korejskou delegací vedenou poradcem prezidenta panem Jang Sung Min. V rámci delegace byli přítomni i zástupci firem Hyundai a LG Electronics, zástupci korejské ambasády a členové přípravného výboru pro Expo 2030 v Busanu.
Tech

Čtvrtina pracovního trhu se do pěti let promění. Nejvíce míst vznikne díky digitalizaci a zeleným technologiím

Automatizace, zelená politika a stárnutí populace. To jsou hlavní faktory, které budou v následujících letech určovat podobu pracovního trhu. Aktuální výzkumná zpráva Světového ekonomického fóra ukazuje, že nejvíce nových míst vznikne v oblastech digitálních a zelených technologií, potřeba budou také zdravotníci a sociální pracovníci. Kromě struktury pracovního trhu se změní i požadavky zaměstnanců.
Tech

Sophos: Aplikace lákající na ChatGPT připravují uživatele o tisíce dolarů

Sophos, celosvětový lídr a inovátor v oblasti poskytování kybernetické bezpečnosti formou služby, odhalil několik aplikací, které se vydávaly za legitimní chatboty založené na službě ChatGPT a účtovaly uživatelům přehnané poplatky, jež jim přinášely tisíce dolarů měsíčně. Jak je podrobně popsáno v nejnovější zprávě expertního týmu Sophos X-Ops „Mobilní aplikace typu ,FleeceGPT‘ se zaměřují na zájemce o umělou inteligenci a vydělávají na nich peníze“ se tyto aplikace objevily v obchodech Google Play i Apple App Store, a protože jejich bezplatné verze mají téměř nulovou funkčnost a neustále zobrazují reklamy, nutí nic netušící uživatele, aby se přihlásili k předplatnému, které může stát stovky dolarů ročně.
Tech

Druhá výzva projektu Technologická inkubace zveřejněna

CzechInvest dne 18. května otevřel druhou výzvu úspěšného projektu Technologická inkubace, podávat žádosti bude možné nejpozději od 25. května. Výzva bude otevřena měsíc, tedy do 18. června. Do druhé výzvy, ve které je připraveno celkem 106 mil. korun, se mohou hlásit startupy z oblasti mobility, kreativních průmyslů, cirkulární ekonomiky a ekoinovací a umělé inteligence.
Tech

Skinners slaví 8. narozeniny a v Brně otevírají svůj první concept store. V budoucnu by se měly otevřít i v Praze a dalších městech

Brněnská značka Skinners, která se zaměřuje na bosé obutí a výrobu ponožkobot, oslavila 8. narozeniny a při této příležitosti otevřela v Brně svůj první concept store. Kromě nabídky kompletní kolekce ponožkobot a barefootových tenisek bude prostor sloužit především jako místo pro workshopy, setkávání se zákazníky, partnery či novináři i jako studio pro natáčení oznámení produktových novinek a dalších aktivit Skinners.
Tech

CzechInvest prostřednictvím hackathonů nabízí řešení problémů v obcích a městech

CzechInvest spustil novou moderní službu pro obce, města a kraje. Pro zavedení nové služby do běžné praxe se rozhodlo na základě úspěšného pilotního hackathonu, který proběhl v minulém roce v obci Žacléř. Tento moderní formát představuje velmi efektivní způsob, jak hledat a nalézat řešení konkrétních lokálních problémů.
Tech

Startuje Vodafone Nápad roku. Nadějným firmám už 16 let přináší zákazníky i milionové investice

Investice až 30 milionů korun bez ohledu na konečné pořadí, finanční odměna 400 tisíc korun, medializace či nová obchodní partnerství. To vše a mnohem víc mohou inovativní firmy z Česka a Slovenska získat v nejstarší startupové soutěži u nás. Dosud Nápadem roku prošlo přes 2200 projektů a řadě z nich pomohl nastartovat mezinárodní úspěch.
Tech

Technologickou olympiádu 2023 vyhrál tým, který představil nápad na chytrou učebnici

Technologickou olympiádu, v níž středoškoláci a středoškolačky prezentují své nápady na inovace a vychytávky, letos vyhrál tým Goobers z pražského gymnázia Nový PORG. Dvojice, tvořená septimánkou Anetou Dvořákovou a jejím spolužákem Šimonem Chloubou, představila návrh učebnice, která by mohla ulehčit a zpřehlednit studium řady témat na základě odborně ověřených zdrojů. Finále druhého ročníku se uskutečnilo 14. dubna na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze – Dejvicích (FEL ČVUT), spoluorganizátora olympiády. Účastníci a účastnice měli na výběr z témat elektromobilita, umělá inteligence, kyberbezpečnost, kryptoměny a 3D tisk.