Transport

Transport

DODO díky AI dále zefektivňuje logistiku. Poptávku předpoví na dva týdny dopředu s přesností na hodinu

Technologicko-logistická služba DODO po měsících testování spouští do pilotního provozu novou technologii, která dokáže s pomocí AI predikovat objednávky zákazníků na dva týdny dopředu, a to s přesností na konkrétní hodiny. DODO tak dokáže efektivněji plánovat provozní kapacity a alokaci svých kurýrů. Chybovost predikcí se daří držet pod 10 procenty, přičemž ve vytíženějších oblastech s vyšším datovým vzorkem je přesnost predikcí dokonce více než 94 %.
Transport

3D tisk z betonu poprvé na stavbě bytového domu v ČR, robot vytiskl místnost za dvě hodiny

3D tisk z betonu našel poprvé v ČR využití na běžné stavbě bytového domu. Během dvou hodin vytvořila robotická tiskárna přímo na staveništi kompletní místnost pro zázemí terasy bytového domu projektu Modřanský Cukrovar. Společnosti Skanska a ICE plánují využití technologie ve větším měřítku, robotický tisk zlepšuje mimo jiné efektivitu, bezpečnost práce a vliv na životní prostředí.
Transport

Studio Iguana vypouští do světa další online marketplace. Po Campiri se do segmentu udržitelného cestování zapíše portál Dokempu.cz

Softwarové studio Iguana si na svůj účet připisuje další onlinové tržiště. Po úspěšné tvorbě produktové stránky platformy Campiri stojí nyní při spuštění nové verze portálu Dokempu.cz. Připisuje si tak již druhý projekt v segmentu udržitelného cestování, který v Česku nemá obdobu. Iguana měla v rámci revitalizace původní verze za úkol kompletní přechod produktu na novou verzi. Ať už šlo o brand, design či infrastrukturu webu. Zásadní ovšem byla realizace marketplace známého právě z předchozího projektu Campiri. Jeho cílem je pomoci návštěvníkům najít ten nejlepší kemp v Česku a Slovensku. Dnes portál nabízí více než dva tisíce různých míst a lokalit nejen v tuzemsku a u našich východních sousedů. Celý proces změny trval pětičlennému týmu čtyři měsíce. Již dříve úspěšný web se tak podařilo převést do moderní podoby technologicky i vizuálně.
Transport

Firmám nabízí kompletní kontrolu nad dodavatelským řetězcem. Startup SupplyDo na svůj rozvoj získává 9,6 milionu korun

Zlínský startup SupplyDo, který zajišťuje kompletní dodavatelský řetězec, po roce fungování získává svou první investici. Téměř deseti miliony korun jej podpořil český venture kapitálový fond Nation 1. Je to vůbec poprvé, co firma využije prostředky externího investora. Nové prostředky SupplyDo použije pro vývoj vlastní aplikace, posílení marketingu, ale také jako prostředek cashflow. Po celou dobu svého působení je firma profitabilní, přičemž její obrat za loňský rok dosáhl téměř jedenácti milionů korun.
Transport

Lékárna v mobilu Kuc Kuc zajistí expresní dodání léků. Startup hlásí investice v desítkách milionů

Nová mobilní aplikace Kuc Kuc, spolupracující se 79 lékárnami v celé České republice, zajistí dostupnost léků a jejich rychlé dodání i v obcích bez lékáren. V krajských městech nabízí dodání objednaných léků zpravidla do jedné hodiny za pouhých 29 Kč. Uživatelé v ní mohou sobě a blízkým založit osobní profily, díky nimž budou mít přehled o užívaných lécích, dávkování i kontraindikacích. V blízké budoucnosti bude aplikace propojena s chytrými hodinkami, notifikujícími vývoj zdravotního stavu a pomáhajícími s řešením případných potíží. S využitím umělé inteligence a osobního přístupu pomůže pacientům s léčbou, zatímco zdravým lidem poradí s prevencí.
Digitál

Creative Business Cup 2023 má finálovou desítku. Vítěze budeme znát už příští týden

Agentura CzechInvest vybrala finalisty soutěže Creative Business Cup 2023. Finálovou desítku tvoří startupy z různých odvětví, které prokázaly inovace, kreativitu a potenciál mít pozitivní dopad na společnost. Utkají se už 23. března v Ústí nad Labem.
Transport

Prémiová nemovitost ve Španělsku za zlomek ceny? Česká platforma Rezidente otevírá trend sdíleného přímořského chalupaření

Nadhodnocené nemovitosti, hypotéky a úvěry v tuzemsku ženou stále více Čechů do nákupu nemovitostí v zahraničí. Důvody jsou nasnadě – je to levnější, lákavější a majitel může navíc mít i nádhernou vilu nebo apartmán třeba kousek od pláže. Jednoduchou cestu se rozhodl nabídnout český startup Rezidente, který přináší spoluvlastnění prémiových nemovitostí ve Španělsku, které vždy sdílí až čtyři spoluvlastníci.
Transport

DPDgroup je prvním globálním balíkovým přepravcem s vědecky potvrzenými krátkodobými i dlouhodobými cíli o redukci emisí

Největší balíková přepravní síť v Evropě DPDgroup, jejíž součástí je i česká DPD, získala oficiální vědecké potvrzení svého závazku udržitelnosti od přední vědecké nezávislé iniciativy SBTi (Science Based Targets initiative), jejíž spoluzakladateli jsou UN Global Compact a Světový fond na ochranu přírody. Iniciativa je široce uznávána pro svá hodnocení a podporu cílů firem v oblasti snižování emisí skleníkových plynů na základě vědeckých poznatků o klimatu.