Transport

Transport

Ani dvojnásobný růst není pro Omio dost. Šlape do trajektů a pro další expanzi rozšířilo vedení

Cestovní platforma Omio loni vyrostla téměř dvojnásobně a letos zažívá další silnou sezonu. Proto Omio představilo novou prezidentku pro B2C segment, Veronicu Diquattro.
Transport

Tenhle transportní startup podpořil sám Jeff Bezos a teď končí

Digitální přepravní společnost Convoy oznámila ukončení své činnosti v souvislosti s výrazným poklesem v odvětví nákladní dopravy. Toto oznámení bylo ve čtvrtek sděleno jejím zaměstnancům.
Transport

DODO přináší dynamickou cenotvorbu do logistiky. Prodejcům umožní optimalizovat cenu dopravy i úroveň poptávky v reálném čase

Technologicko-logistická služba DODO nově do logistiky poslední míle přináší koncept dynamické cenotvorby a reaguje tak na zvyšující se tlak zákazníků na rychlé doručení za co nejnižší ceny. Zavedení dynamického nacenění doručení firmě umožňuje optimalizovat cenu dopravy podle aktuální celkové poptávky v daném městě a tím koncovým zákazníkům poskytnout možnost využít rychlé doručení v den objednání zboží za atraktivnější ceny než kdy dříve. Novinka navíc přispívá i městskému provozu, protože umožňuje poptávku optimálně rozložit do celého dne a zmírnit tak provoz během největších dopravních špiček.
Transport

DODO díky AI dále zefektivňuje logistiku. Poptávku předpoví na dva týdny dopředu s přesností na hodinu

Technologicko-logistická služba DODO po měsících testování spouští do pilotního provozu novou technologii, která dokáže s pomocí AI predikovat objednávky zákazníků na dva týdny dopředu, a to s přesností na konkrétní hodiny. DODO tak dokáže efektivněji plánovat provozní kapacity a alokaci svých kurýrů. Chybovost predikcí se daří držet pod 10 procenty, přičemž ve vytíženějších oblastech s vyšším datovým vzorkem je přesnost predikcí dokonce více než 94 %.
Transport

3D tisk z betonu poprvé na stavbě bytového domu v ČR, robot vytiskl místnost za dvě hodiny

3D tisk z betonu našel poprvé v ČR využití na běžné stavbě bytového domu. Během dvou hodin vytvořila robotická tiskárna přímo na staveništi kompletní místnost pro zázemí terasy bytového domu projektu Modřanský Cukrovar. Společnosti Skanska a ICE plánují využití technologie ve větším měřítku, robotický tisk zlepšuje mimo jiné efektivitu, bezpečnost práce a vliv na životní prostředí.
Transport

Studio Iguana vypouští do světa další online marketplace. Po Campiri se do segmentu udržitelného cestování zapíše portál Dokempu.cz

Softwarové studio Iguana si na svůj účet připisuje další onlinové tržiště. Po úspěšné tvorbě produktové stránky platformy Campiri stojí nyní při spuštění nové verze portálu Dokempu.cz. Připisuje si tak již druhý projekt v segmentu udržitelného cestování, který v Česku nemá obdobu. Iguana měla v rámci revitalizace původní verze za úkol kompletní přechod produktu na novou verzi. Ať už šlo o brand, design či infrastrukturu webu. Zásadní ovšem byla realizace marketplace známého právě z předchozího projektu Campiri. Jeho cílem je pomoci návštěvníkům najít ten nejlepší kemp v Česku a Slovensku. Dnes portál nabízí více než dva tisíce různých míst a lokalit nejen v tuzemsku a u našich východních sousedů. Celý proces změny trval pětičlennému týmu čtyři měsíce. Již dříve úspěšný web se tak podařilo převést do moderní podoby technologicky i vizuálně.
Transport

Firmám nabízí kompletní kontrolu nad dodavatelským řetězcem. Startup SupplyDo na svůj rozvoj získává 9,6 milionu korun

Zlínský startup SupplyDo, který zajišťuje kompletní dodavatelský řetězec, po roce fungování získává svou první investici. Téměř deseti miliony korun jej podpořil český venture kapitálový fond Nation 1. Je to vůbec poprvé, co firma využije prostředky externího investora. Nové prostředky SupplyDo použije pro vývoj vlastní aplikace, posílení marketingu, ale také jako prostředek cashflow. Po celou dobu svého působení je firma profitabilní, přičemž její obrat za loňský rok dosáhl téměř jedenácti milionů korun.
Transport

Lékárna v mobilu Kuc Kuc zajistí expresní dodání léků. Startup hlásí investice v desítkách milionů

Nová mobilní aplikace Kuc Kuc, spolupracující se 79 lékárnami v celé České republice, zajistí dostupnost léků a jejich rychlé dodání i v obcích bez lékáren. V krajských městech nabízí dodání objednaných léků zpravidla do jedné hodiny za pouhých 29 Kč. Uživatelé v ní mohou sobě a blízkým založit osobní profily, díky nimž budou mít přehled o užívaných lécích, dávkování i kontraindikacích. V blízké budoucnosti bude aplikace propojena s chytrými hodinkami, notifikujícími vývoj zdravotního stavu a pomáhajícími s řešením případných potíží. S využitím umělé inteligence a osobního přístupu pomůže pacientům s léčbou, zatímco zdravým lidem poradí s prevencí.