Transport

Transport

Zájem investorů o nemovitosti v Česku nezastavila ani turbulentní doba

Jednou z klíčových služeb agentury CzechInvest je pomáhat investorům ve vyhledaní vhodné lokality pro jejich podnikání. Navzdory aktuální ekonomické situaci zájem investorů o průmyslové pozemky, haly či brownfieldu v České republice neklesá.
Transport

„Válka zvýšila oboustranný zájem o investice společností u nás i na Ukrajině,“ říká Eva Jungmannová

V těchto dnech probíhá v tureckém Istanbulu mezinárodní fórum, které se zabývá ekonomickými dopady války na Ukrajině. Za účasti vrcholných obchodníků, ministrů vlád, zástupců veřejného sektoru a investorů z celého světa se zde řeší poválečná obnova Ukrajiny, regionální obchod a potravinová a energetická bezpečnost. Za Českou republiku se akce účastnila Eva Jungmanová, ředitelka Divize investic a zahraničních aktivit agentury CzechInvest.
Transport

Do Prahy dorazil startup, co vás zbaví těžkých kufrů

Pokud jste někdy cestovali, znáte to jistě sami. Jeden z těch nejméně příjemných zážitků na dovolené je tahání se s velkými a těžkými zavazadly, když je zrovna vůbec nepotřebujete.
Transport

Knihobot chce ještě více zjednodušit prodej přečtených knih. Vybuduje síť Knihoboxů

Výdejní boxy, kde si můžete zboží vyzvednout, když se to hodí vám, jsou trendem posledních let. Knihobot se tento koncept rozhodl otočit – prostřednictvím jeho Knihoboxů můžete teď do schránek kdykoliv odevzdat knihy, které si přejete prodat. O všechno ostatní už se postará sám antikvariát.
Transport

Díky startupu RoadTwin mohou města či regiony modelovat dopravu v rámci vteřin

RoadTwin je startup umožňující modelovat dopravu a dopravní situace přímo z webové aplikace. Není k tomu potřeba nic víc, než internetové připojení a prohlížeč.
Transport

Česká Eyedea chce zvýšit bezpečí na silnicích, její software pozná mobil i nezapnutý pás

Software české společnosti Eyedea Recognition umí rozpoznat nebezpečí i uvnitř kabiny auta. Je totiž schopný poznat telefonujícího či nepřipoutaného řidiče, a takový může být rizikem jak sám pro sebe, tak i pro své okolí.
Transport

První český jednorožec Rohlík získal v novém kole financování přes pět miliard korun

Rohlik Group Tomáše Čupra nadále pokračuje v růstu. V rámci investičního kola D se prvnímu českému jednorožci zaměřenému na online obchod s potravinami od stávajících i nových investorů povedlo na další rozvoj získat rekordních 5,4 miliardy korun.
Tech

Astroforge hodlá do pár let těžit asteroidy. Investoři startupu svěřili 300 milionů

Tělesa obíhající naší planetu ukrývají mnohá bohatství, na která si chce posvítit startup Astroforge. Do konce dekády hodlá uskutečnit historicky první těžbu ve vesmíru.