Ekologie

Ekologie

Americký startup Air Company vyrábí ekologickou vodku ze skleníkových plynů

Místo aby skleníkové plyny ohrožovaly klimatické podmínky naší planety, můžeme je zachytávat a vyrábět z nich například vodku. Americký startup Air Company si výrobou produktů z oxidu uhličitého přišel už téměř na 1 miliardu korun od fondů Toyoty a JetBlue.
Ekologie

Swappie prodal svůj miliontý repasovaný telefon. Startup si pochvaluje expanzi do Česka

Ve druhé půli loňského roku do Česka zavítal finský startup Swappie zaměřující se na vracení použitých telefonů zpátky do oběhu. Spolu s dalšími expanzemi se mu podařilo prodat milion iPhonů a být vyhlášen jako nejrychleji rostoucí startup v Evropě.
Ekologie

Reknihy prodejem použitých knih ušetřily tisíc stromů a připojují se k snahám zalesnit planetu

Přeprodejem již nechtěných knih se zabývá česká online platforma Reknihy, která skrze cirkulární ekonomiku ušetřila na tisíc stromů. Nově nabízí možnost podílet se na znovuzalesnění naší planety.
Ekologie

Konec těžkým balením pracích prášků. Startup EcoHaus chystá ekologické prací papírky

Na českém trhu by se do pár měsíců měly objevit prací papírky měnící se při kontaktu s vodou v gel. Startup EcoHaus vyzdvihuje jejich skladnost a lehkost v porovnání s běžnými pracími prostředky, nemluvě o jejich ekologičnosti.
Ekologie

Nerez.to zatočilo s jednorázovými plastovými kelímky. Po nerezu sahají ekologicky smýšlející firmy

Představte si kelímek plný piva, který se vám v ruce nezmáčkne, lahodný mok udrží déle studený a po dopití neputuje do koše, ale zůstane vám už napořád? S takovou filozofií přichází český startup Nerez.to bojující s jednorázovými plasty skrze kvalitní a recyklovatelnou ocel.
Ekologie

Božonky řeší ekologickou stránku silonek. Vydrží déle a rozloží se mnohem rychleji

Na trhu chyběly silonky, které by nebyly na jedno-dvě použití, byly příjemné na nošení a nezatěžovaly by planetu. A tak se zakladatelky Božonek sami pustili do jejich výroby.
Ekologie

Fond Skupiny ČEZ úspěšně zhodnotil svůj podíl v izraelském startupu Driivz zaměřeném na elektromobilitu

Investiční fond Inven Capital Skupiny ČEZ po třech letech úspěšně vystoupil z izraelského startupu Driivz zaměřeného na elektromobilitu a několikanásobně tak zhodnotil svou investici.
Ekologie

Čeští investoři podpořili španělský startup Bioo získávající elektřinu z půdy

Ani spalování uhlí, ani štěpení jádra atomu, ani vítr, slunce, vlny či geotermální energie. Španělský startup Bioo využívá elektřinu generovanou přirozenými chemickými procesy v půdě, čímž si získal pozornost českého fondu Tensor Ventures.