CzechInvest přináší přehled událostí a konferencí z české startupové scény

27. 10. 2023 – 20:30 | Tech | Redakce StartupInsider | Diskuze:

CzechInvest přináší přehled událostí a konferencí z české startupové scény
zdroj: CzechInvest

Agentura CzechInvest je důležitým článkem české startupové komunity. Nejen podpora inovativních firem, ale také rozvoj ekosystému patří mezi důležité úkoly agentury. Výčet těch největších a nejzajímavějších akcí uzavře hvězdný Czech Space Week.

CzechInvest je pro české startupy partnerem, který poskytuje nejen finanční podporu, ale také buduje prostředí pro udržitelný růst a inovace. Na podzim nás čeká řada událostí jako Engaged Investments Conference, Innovations United, Space Tech Expo Europe a Czech Space Week. Partnerstvím na těchto významných akcích či pořádáním vlastních propojujeme startupy, investory a firmy v rámci celého systému, což považujeme za velmi přínosné nejen pro startupy, ale i v rámci budování konkurenceschopnosti Česka,“ říká Ivo Denemark, ředitel Divize startupů a inovativních malých a středních podniků agentury CzechInvest. 
 
Dne 21. listopadu se koná národní akce Transfera Technology Day, která již počtvrté propojí českou vědu s byznysovou komunitou. Akce má za cíl zhodnotit komerční potenciál přihlášených vědeckých výstupů z českých vysokých škol a výzkumných organizací.  Následující den začne Unique Summit Ostrava. Příležitost k setkání týmů z celého světa – startupů, podnikatelů, ale i politických zástupců, aby se na jednom místě mohli inspirovat, sdílet nové poznatky a tímto dále posouvat inovace jak v oblasti ekosystému, tak i podnikání.
 
Koncem listopadu vyvrcholí Investiční akademie CzechInvestu, a to Investiční konferencí, která se koná 29. listopadu 2023 v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě. Konference propojí účastníky obou akademií (startupy a investory) se zástupci státní správy a dalších subjektů. Jejím cílem je poukázat na výzvy, které v rámci startupového ekosystému vyvstávají, a zahájit dialog o následném řešení.
 
Jednou z posledních významných akcí letošního roku pak bude Czech Space Week, v pořadí již šestý ročník největší akce v Česku zaměřené na kosmický průmysl proběhne od 28. listopadu do 2. prosince 2023. Hlavní událostí v tomto týdnu bude dvoudenní akce Space2Business, která nabízí inspirativní plenární zasedání, worshopy a setkání s cílem sdílení znalostí i nových kontaktů.

Zdroje:
Tisková zpráva, CzechInvest

Nejnovější články