Články autora: Redakce StartupInsider

Tech

Raynet, Skladon, SprayVision nebo Invent Medical. V Ostravě vyrostly desítky firem, které staví na technologických inovacích

V Moravskoslezském kraji v současnosti působí 76 startupů a firem, které staví na technologických inovacích s potenciálem konkurovat na globálním trhu. Díky rozvoji společností, jako je Raynet, Skladon, Invent Medical nebo Spray Vision, Ostrava aspiruje na další centrum technologického pokroku v České republice se zajímavou nabídkou pracovních příležitostí. Rozvoj v regionu podporuje také Moravskoslezské inovační centrum (MSIC), podle jehož dat navíc každý 10. startup v kraji využívá řešení postavené na technologii AI.
Transport

Ani dvojnásobný růst není pro Omio dost. Šlape do trajektů a pro další expanzi rozšířilo vedení

Cestovní platforma Omio loni vyrostla téměř dvojnásobně a letos zažívá další silnou sezonu. Proto Omio představilo novou prezidentku pro B2C segment, Veronicu Diquattro.
Tech

Nectain digitalizuje dodavatelský řetězec leteckého paliva v USA. Spoluprací s EVO Fuels startuje novou specializaci na letecký průmysl

Low-code platforma Nectain nově navazuje spolupráci s americkou společností EVO Fuels LLC. Ta dodává letecké palivo pro nepravidelné lety, včetně soukromých letadel, nákladních charterových letadel a vojenských letadel provozovaných po celém světě. Platforma Nectain za oceánem nasadila své řešení pro inteligentní rozpoznávání dokumentů a pomůže tak s digitalizací převážně papírového odvětví.
Digitál

Národní kolo Creative Business Cup 2024 se uskuteční v Liberci. Termín podání přihlášek do soutěže se blíží

Agentura CzechInvest pořádá už sedmý ročník soutěže Creative Business Cup. Jejím cílem je ocenit nejkreativnější startupy v Česku. Národní kolo soutěže bude příští rok hostit Liberec. Na vítěze čeká nejen prestižní ocenění, ale i účast ve světovém finále, kde české startupy pravidelně obsazují přední pozice. Přihlášky do soutěže budou spuštěny 15. listopadu 2023.
Tech

Konference BioJapan v Jokohamě oslavila čtvrtstoletí s českou účastí

Jubilejní 25. ročník konference BioJapan se konal v říjnu v prostorách kongresového centra Pacifico v japonské Jokohamě. BioJapan je nejstarší biotechnologickou konferencí na světě (od r. 1986) a počtem účastníků se řadí na čelní místo v této kategorii v Asii. V letošním roce počet účastníků každý jednotlivý den převýšil 4000.
Ekologie

Český startup BMT získal jako první na světě povolení vyrábět a prodávat kultivované maso jako krmivo pro mazlíčky

Světové prvenství vyrábět a prodávat kultivované maso pro potřeby PET FOOD získal dne 7.11.2023 český start-up Bene Meat Technologies (BMT). Získanou certifikací evropské Feed Materials Register se stává jediným subjektem na světě, který může tento produkt pro potřeby PET FOOD vyrábět a prodávat. 
Tech

Agentura CzechInvest podpoří v druhé výzvě projektu Technologická inkubace 55 startupů za více než 135 milionů korun

Do druhé výzvy projektu Technologická inkubace se přihlásilo 196 startupů. Stejně jako v první výzvě se o podporu mohly hlásit inovativní projekty z oblasti kreativních průmyslů, umělé inteligence, mobility či ekologie a cirkulární ekonomiky. Celkem bude podpořeno až 55 startupů částkou přes 135 mil. Kč.
Digitál

Coding Bootcamp Praha nově nabízí možnost odkladu školného u programů Web Development a Data Science

Výše školného už není překážkou ke studiu IT oborů. Coding Bootcamp Praha, mnohonásobně oceňovaný bootcamp intenzivních kurzů programování, nově nabízí možnost odkladu školného u programů Web Development Bootcamp a Data Science Bootcamp. Studenti mají možnost odsunout platbu většiny školného až po absolvování bootcampu.