Články autora: Redakce StartupInsider

Digitál

Kompozitní umělá inteligence předstihne strojové učení. Startup Filuta AI k tomu získal 56 milionů korun

Pouhých pět měsíců od svého založení začíná český startup Filuta AI nabízet unikátní řešení pro inteligentní automatizaci, pro kterou vyvíjí technologii na principu tzv. composite AI. Na výzkum a vývoj získal letos v lednu rekordní investici v hodnotě 56 milionů korun od fondů Nation 1, Czech Founders a skupiny SPM Invest. Přední odborníci na umělou inteligenci Filip Dvořák s Martinem Douškem, kteří v září 2022 startup založili, vstupují na trh s inteligentní automatizací dostupnou i menším organizacím. Ta má výrazně rozšířit dosud populární technologii strojového učení.
Digitál

Přihlaste váš hvězdný nápad do ESA BIC Czech Republic

Vystřelte své podnikání do nebeských výšin díky inkubátoru ESA BIC Czech Republic. V rámci až dvouleté inkubace získají vybrané projekty finanční podporu ve výši 50 tisíc euro a další výhody včetně využívání značky Evropské kosmické agentury (ESA). Posílat přihlášky můžete už jen do 31. 3. 2023.
Tech

Nemovitostní fond CREIF oslavil sedm let své existence, svým klientům za tu dobu vyplatil téměř 1 miliardu Kč na výnosech

Czech Real Estate Investment Fund (CREIF) z rodiny fondů Czech Fund oslavil na přelomu února a března letošního roku sedm let od svého založení. Za tu dobu se stal jedním z největších nemovitostních fondů v České republice, který drží desítky nemovitostí v České republice a Polsku v celkové hodnotě přesahující 7,5 miliard Kč. Dosáhl celkového zhodnocení přes 37 % a hodnota vyplacených výnosů pro klienty činí téměř 1 miliardu Kč. Portfolio fondu se pyšní více než 300 unikátními nájemci s průměrnou délkou nájmu 5+ let.
Digitál

Bitcoin a ETH se znovu stanou dominantními digitálními měnami, předpovídá BitMEX ve zprávě o událostech v krypto odvětví na rok 2023

BitMEX, jedna z předních světových krypto burz pro obchodování s deriváty, představila detailní přehled předpovědí pro rok 2023 v krypto odvětví. V roce 2022 BitMEX poznamenal, že změny v tomto oboru přicházejí rychle, přičemž si tento dynamický vývoj vyžaduje neustálé přehodnocování předpokladů. Loňský rok byl toho důkazem, a rok 2023 – první rok, kdy sektor čelí pozitivnímu úrokovému prostředí – se nebude podobat ničemu, co svět doposud viděl.
Digitál

Accace spouští mezinárodní akcelerátor. První startupy přivítá v dubnu

V posledních třech letech slovenská pobočka Accace organizovala vlastní akcelerátor #accacelife pod vedením Petra Paška, Head of Fintech a Managing Director & Partner Accace Slovakia a jeho kolegů. V akceleračních programech školili in-house i externí odborníci a mentoři a připravovali budoucí startupisty různého zaměření na podnikatelskou cestu. Program pomohl například startupům DNA ERA či Glycanostics. Zkušenosti tří ročníků chce nyní zhodnotit a vybudovat silný startupový ekosystém nejen na Slovensku a v Česku, ale v celé Evropě.
Transport

Lékárna v mobilu Kuc Kuc zajistí expresní dodání léků. Startup hlásí investice v desítkách milionů

Nová mobilní aplikace Kuc Kuc, spolupracující se 79 lékárnami v celé České republice, zajistí dostupnost léků a jejich rychlé dodání i v obcích bez lékáren. V krajských městech nabízí dodání objednaných léků zpravidla do jedné hodiny za pouhých 29 Kč. Uživatelé v ní mohou sobě a blízkým založit osobní profily, díky nimž budou mít přehled o užívaných lécích, dávkování i kontraindikacích. V blízké budoucnosti bude aplikace propojena s chytrými hodinkami, notifikujícími vývoj zdravotního stavu a pomáhajícími s řešením případných potíží. S využitím umělé inteligence a osobního přístupu pomůže pacientům s léčbou, zatímco zdravým lidem poradí s prevencí.
Digitál

Creative Business Cup 2023 má finálovou desítku. Vítěze budeme znát už příští týden

Agentura CzechInvest vybrala finalisty soutěže Creative Business Cup 2023. Finálovou desítku tvoří startupy z různých odvětví, které prokázaly inovace, kreativitu a potenciál mít pozitivní dopad na společnost. Utkají se už 23. března v Ústí nad Labem.
Digitál

Databáze dodavatelů CzechInvestu obsahuje už více než 3600 firem

CzechInvest vybudoval v průběhu let unikátní nástroj sektorové databáze dodavatelů, který upevňuje lokální i mezinárodní dodavatelsko-odběratelské vztahy. Dnes databáze obsahuje více než 3600 firem z 10 různých sektorů.