Články autora: Adam Homola

Digitál

Komerční banka kupuje majoritní podíl ve startupu Upvest

Spolupráce Upvestu a KB začala kapitálovým vstupem již v roce 2020. Od té doby se Upvestu podařilo navázat spolupráci v mnoha odvětvích jeho businessu a sám Upvest si spolupráci pochvaluje – funguje prý nad očekávání dobře a má obohacovat obě strany.
Tech

Český startup Luftio umí díky čistému vzduchu zajistit vyšší produktivitu

Začalo to jednoduše: Během prvního covid lockdownu na jaře 2020 si dva studenti uvědomili, že existuje vztah mezi tím, jak často a dlouho větrají a jak jsou pak produktivní při učení a při práci na počítači.
Digitál

Ambiciózní startup Nafigate končí, nepodařilo se mu najít investora

Česká Nafigate na sebe podala insolvenční návrh. Firma se zaměřuje na cirkulární ekonomiku a jakkoliv jednala s investory, jednání nakonec ztroskotala.
Digitál

Startup Solvemed má nevyřízené účty s Parkinsonovou nemocí, čeští Tensor Ventures do firmy investují 600 tisíc Euro

Díky zakladatelům firmy Solvemed může být již brzy úplně obyčejný mobilní telefon hlavním nástrojem k přesné a levné diagnostice nervově degenerativních onemocnění.
Digitál

Salesforce: Poptávka po automatizaci vzrostla u více než 90 % firem

Vzhledem k makroekonomické nejistotě na trzích, v oblasti náboru zaměstnanců, nákladů a dalších oblastech se nyní generální ředitelé a vedoucí pracovníci napříč firmami zaměřují na efektivní růst, úsporu nákladů a zvýšení produktivity.
Digitál

LGBTQ+ komunita po celém světě randí díky aplikacím z Česka

Za značkou Cosmic Latte se skrývají dvě z globálně nejpopulárnějších „dating“ aplikací pro LGBTQ+ komunitu – Zoe a Surge. Zoe je celosvětově druhou nejpoužívanější seznamkou pro uživatele hledající ženy, zatímco Surge patří do TOP 10 aplikací pro uživatele hledající muže.
Digitál

Právo pro všechny: Český právní startup Verdikto získává investici 17 milionů korun

Je právo moderní a transparentní? Leckdo by asi řekl že není, včetně zakladatelů startupu Verdikto v čele s Milanem Dangem.
Transport

Do Prahy dorazil startup, co vás zbaví těžkých kufrů

Pokud jste někdy cestovali, znáte to jistě sami. Jeden z těch nejméně příjemných zážitků na dovolené je tahání se s velkými a těžkými zavazadly, když je zrovna vůbec nepotřebujete.