Články autora: Adam Homola

Tech

Startupy mají ještě 10 dní na přihlášky do Creative Business Cup 2023

Čas na registraci do startupové soutěže Creative Business Cup se krátí, své projekty můžete přihlásit do 15. ledna 2023. Národní kolo soutěže, které pořádá agentura CzechInvest, vám dává šanci probojovat se do mezinárodního finále v Kodani a utkat se s těmi nejkreativnějšími startupy světa.
Digitál

Řešení umělé inteligence Infor umožní Camatic Seating optimalizovat výběrová řízení a zvýšit prodej

Infor, poskytovatel odvětvově-specifických cloudových řešení, oznámil, že Camatic Seating, globální výrobce ergonomických sedaček pro stadiony, sportovní arény, kina, divadla, vzdělávací instituce a dopravní prostředky, využije Infor Coleman AI, integrované řešení umělé inteligence, ke zlepšení spokojenosti zákazníků, optimalizaci výběrových řízení a zvýšení celkového obratu. 
Digitál

Měsíční růst Pickey je přes 20 procent, potvrzuje pravidlo 80:20

Platforma pro tvorbu obsahu a svým způsobem i tak trochu sociální síť Pickey roste jako z vody. Jistě, není tak stará jako některé jiné platformy, její spoluzakladatelé Denisa Hrubešová a David Slačálek ji spustili teprve loni, ale už teď se mohou pochlubit velice zajímavými čísly.
Digitál

Brno spustilo mapu firem zaměřující se na umělou inteligenci

V rámci otevřené platformy Brno.AI vznikla mapa AI zaměřená na subjekty věnující se výzkumu, vývoji a vzdělávání. Zahrnuje ale také jak dodavatele řešení, tak i subjekty, které řešení založené na umělé inteligenci aplikovaly ve své činnosti.
Ekologie

Družicová data co mají smysl. Jak se brněnský startup podílí na kosmickém programu

World from Space je český startup specializující se na tvorbu aplikací založených na družicovém pozorování Země. Vychází především z celoevropského programu pro monitoring životního prostředí Copernicus.
Transport

Infrastruktura pro startování a přistávání dronů? Na té pracuje český startup City-Air-Mobility

Český startup City-Air-Mobility si dává za cíl na pohled jednoduchou, v praxi však poměrně komplexní ambici: Zajistit bezpečný start a přistání dronu bez ohledu na terén. Za tímto účelem tak vznikl produkt DRON-PORT, který chce něčeho takového dosáhnout a podle všeho se mu to bez větších problémů daří.
Tech

Robotika, umělá inteligence i 3D palačinka, takový bude letošní Maker Faire

Festival Maker Faire Prague se uskuteční 1ý. a 18. září a v areálu Pražské tržnice přivítá všechny bastlíře, kutily, inovátory, řemeslníky a další tvůrce. Všem bude k dispozici hned několik hal, včetně prostranství a uliček mezi nimi. Pátý ročník oblíbené akce bude hostit bezmála 150 makerů z ČR i celého světa.
Digitál

Brněnský Roger spouští investiční automat do faktur s dlouhodobou splatností

Brněnský startup Roger spustil investiční automat, tedy nový nástroj pro investory. Jeho cílem je ulehčit a zpříjemnit investování do faktur s dlouhou splatností. Celý systém běží na dobře známé platformě Roger aukce. Díky investičnímu automatu už tak nebudete muset pravidelně procházet aktivní aukce a manuálně tam zadávat nabídku úroků.