StartupInsider

Transport

Zájem investorů o nemovitosti v Česku nezastavila ani turbulentní doba

Jednou z klíčových služeb agentury CzechInvest je pomáhat investorům ve vyhledaní vhodné lokality pro jejich podnikání. Navzdory aktuální ekonomické situaci zájem investorů o průmyslové pozemky, haly či brownfieldu v České republice neklesá.
Tech

Akcelerátor PrusaLab podpoří skládací brusle, interaktivní světla a chytré známky pro dobytek

Prototypová dílna 3D tiskaře Josefa Průši zahajuje druhý ročník akceleračního programu se zaměřením na vývoj inovativních produktů. Trojici potenciálních budoucích startupů vybrala odborná porota ze 75 přihlášených, podpoří je finančně i mentoringem.
Tech

StartupJobs: Tuzemské startupy jsou vitálnější než americké. Desáté narozeniny oslaví 42 % z nich

Takřka polovina českých startupů přežije déle než 10 let. Ukazují to výsledky interního průzkumu portálu StartupJobs, který ke svým 10. narozeninám analyzoval české mladé firmy. U firem, jež se na portálu zaregistrovaly mezi lety 2012 až 2020, StartupJobs zkoumal, zda stále aktivně inzerují nebo zda vyvíjejí jinou aktivitu, a lze je tím pádem považovat za fungující.
Digitál

Obchod v obchodě. Jak český online prodejce ZOOT zachránil značku Orsay

Od července letošního roku je móda Orsay online k dostání na ZOOTu. Pro její prodej byl speciálně vytvořen samostatný shop-in-shop. V průběhu srpna se kolekce výrazně rozšíří o dovezené zásoby z Německa.
Digitál

Brněnský Roger spouští investiční automat do faktur s dlouhodobou splatností

Brněnský startup Roger spustil investiční automat, tedy nový nástroj pro investory. Jeho cílem je ulehčit a zpříjemnit investování do faktur s dlouhou splatností. Celý systém běží na dobře známé platformě Roger aukce. Díky investičnímu automatu už tak nebudete muset pravidelně procházet aktivní aukce a manuálně tam zadávat nabídku úroků.
Digitál

Komerční banka kupuje majoritní podíl ve startupu Upvest

Spolupráce Upvestu a KB začala kapitálovým vstupem již v roce 2020. Od té doby se Upvestu podařilo navázat spolupráci v mnoha odvětvích jeho businessu a sám Upvest si spolupráci pochvaluje – funguje prý nad očekávání dobře a má obohacovat obě strany.
Digitál

Česko-slovenský BuiltMind pomáhá s naceňováním nemovitostí. Teď míří do Ameriky

BuiltMind díky akcelerátoru kapitálového fondu Newchip vstupuje na americký trh. Startup Martina Deckého a Petera Kanoše oceňuje i odborná veřejnost, v soutěži na největší světové realitní konferenci MIPIM si jejich metoda objektivního naceňování nemovitostí odnesla stříbrnou příčku.
Tech

Český startup Luftio umí díky čistému vzduchu zajistit vyšší produktivitu

Začalo to jednoduše: Během prvního covid lockdownu na jaře 2020 si dva studenti uvědomili, že existuje vztah mezi tím, jak často a dlouho větrají a jak jsou pak produktivní při učení a při práci na počítači.