StartupInsider

Komerční sdělení

Proč je důležité začít přemýšlet o životním pojištění už v mládí

Životní pojištění je jedním z nejčastěji využívaných pojistných produktů vůbec. Lidé si jej ale často zřizují poměrně pozdě. Proč je vhodné na něj naopak myslet už v nižším věku?
Digitál

AI startup Anthropic sází všechno na čipy od Googlu

Společnost Anthropic, která je v oblasti umělé inteligence jedním z aktuálně nejzajímavějších hráčů, se rozhodla využít nejnovější čipy TPU v5e společnosti Google k pohonu svých rozsáhlých jazykových modelů.
Tech

Raynet, Skladon, SprayVision nebo Invent Medical. V Ostravě vyrostly desítky firem, které staví na technologických inovacích

V Moravskoslezském kraji v současnosti působí 76 startupů a firem, které staví na technologických inovacích s potenciálem konkurovat na globálním trhu. Díky rozvoji společností, jako je Raynet, Skladon, Invent Medical nebo Spray Vision, Ostrava aspiruje na další centrum technologického pokroku v České republice se zajímavou nabídkou pracovních příležitostí. Rozvoj v regionu podporuje také Moravskoslezské inovační centrum (MSIC), podle jehož dat navíc každý 10. startup v kraji využívá řešení postavené na technologii AI.
Tech

Google se prý chystá investovat do populárního AI startupu Character.AI

Google údajně vede pokročilá jednání o významné investici do rozvíjejícího se startupu Character.AI. Zdroje Reuters obeznámené s jednáním naznačily, že by technologický gigant mohl přispět významnou částkou, potenciálně v řádu stovek milionů dolarů, na podporu růstu firmy AI.
Transport

Ani dvojnásobný růst není pro Omio dost. Šlape do trajektů a pro další expanzi rozšířilo vedení

Cestovní platforma Omio loni vyrostla téměř dvojnásobně a letos zažívá další silnou sezonu. Proto Omio představilo novou prezidentku pro B2C segment, Veronicu Diquattro.
Transport

Tenhle transportní startup podpořil sám Jeff Bezos a teď končí

Digitální přepravní společnost Convoy oznámila ukončení své činnosti v souvislosti s výrazným poklesem v odvětví nákladní dopravy. Toto oznámení bylo ve čtvrtek sděleno jejím zaměstnancům.
Tech

Nectain digitalizuje dodavatelský řetězec leteckého paliva v USA. Spoluprací s EVO Fuels startuje novou specializaci na letecký průmysl

Low-code platforma Nectain nově navazuje spolupráci s americkou společností EVO Fuels LLC. Ta dodává letecké palivo pro nepravidelné lety, včetně soukromých letadel, nákladních charterových letadel a vojenských letadel provozovaných po celém světě. Platforma Nectain za oceánem nasadila své řešení pro inteligentní rozpoznávání dokumentů a pomůže tak s digitalizací převážně papírového odvětví.
Tech

Roste Nvidii konkurence? Startup Kneron má za sebou další úspěšné kolo financování

Společnost Kneron, která se zabývá výrobou polovodičů zaměřených na umělou inteligenci a sídlí v USA, oznámila úspěšné kolo financování, v jehož rámci získala dalších 49 milionů dolarů, čímž se její celkový kapitál vyšplhal na 97 milionů dolarů.