StartupInsider

Digitál

MEWS raketově roste v Evropě. Otevřel kanceláře v Nizozemsku a Španělsku, nově jej používají rezorty Alpin Family

Český scaleup Mews, přední cloudový poskytovatel služeb v oblasti pohostinství, pokračuje v růstu. Během letošního léta Mews nelenil a otevřel rovnou dvě nové kanceláře, v Amsterdamu a Barceloně. Klientela ve Francii přesáhla 600 uživatelů, v Beneluxu je to aktuálně více než 750. Byznysově rozjeté léto završuje spolupráce s rakouskými hoteliéry Alpin Family. Úspěchy společnosti navázaly na její strategický růst, v loňském roce zaznamenala 116% nárůst příjmů, 55% nárůst počtu zaměstnanců a investici Series C ve výši 185 milionů dolarů.
Tech

Vítězové Vodafone Nápad roku 2023 pomáhají bojovat s rakovinou, požáry i hlukem

Celkem 129 mladých inovativních firem představilo své technologie a produkty v 16. ročníku startupové soutěže Vodafone Nápad roku. Vítězem se stal Lukáš Loun se společností MAIA, jejíž zařízení s pomocí umělé inteligence urychluje endoskopická vyšetření a zvyšuje jejich přesnost. Pomáhá tak včas odhalovat zejména nádory tlustého střeva.
Tech

Cenu Sociální startup roku 2023 si odnáší tvůrci bionické protézy. Na přihlášku do 11. ročníku Laboratoře Nadace Vodafone mají zájemci čas do 15. října

Akcelerační program Laboratoř Nadace Vodafone pomůže již po jedenácté v růstu nadějným technologickým projektům se sociálním přesahem. Přihlášky do nového ročníku se uzavírají již 15. října.
Tech

World Road Congress se po 52 letech vrací do Prahy. Na akci se představí také startupy z projektu Technologické inkubace

Kongres se koná každé čtyři roky v jedné z členských zemí Světové silniční asociace PIARC a s názvem "Praha 2023 – spolu znovu na cestě" zavítá letos do Pražského kongresového centra.
Digitál

Správa umělé inteligence představuje pro firmy největší výzvu, ukazuje report DLA Piper

Globální advokátní kancelář DLA Piper zveřejnila detailní studii AI Governance: Balancing Policy, Compliance, and Commercial Value. Komplexní report založený na nezávislém průzkumu se zabývá kritickým průnikem umělé inteligence, správy umělé inteligence a řízení rizik.
Tech

Axis rozšiřuje svůj systém nositelných kamer – uvádí novou „kameru pro nás ostatní“ a sadu ke vzdálené aktivaci

Společnost Axis Communications uvádí na trh novou kameru k nošení na těle AXIS W110 – lehčí a uživatelsky přívětivější typ nositelné kamery, navržený speciálně k ochraně zaměstnanců v odvětvích, jako jsou maloobchod, zdravotnictví nebo doprava.
Komerční sdělení

Zažijte SEO Vibes! Největší SEO konference v CEE regionu se blíží!

Konference je dokonalou kombinací výměny know-how a networkingu a samozřejmě zábavy. Co by to bylo za konferenci bez dobré party? Společnost WhitePress®, která konferenci SEO Vibes pořádá, si stanovila ambiciózní cíl poskytnout v říjnu tohoto roku v Budapešti takový komplexní zážitek.
Digitál

Slovenský nástroj, který zvyšuje návratnost investic do reklamy a marketingu. Forvio získalo v seedovém investičním 20 milionů korun a míří na globální trh

Inovativní nástroj ze Slovenska, který využívá datovou analýzu a strojové učení k optimalizaci marketingové strategie jednotlivých typů reklamy pro maximální návratnost investic. To je webová aplikace Forvio, kterou v Košicích vyvinuli Andy Kozák a Tomáš Putnoky. Růst jejich startupu a vstup na globální trh nyní podpoří investicí takřka 20 milionů korun (800 tisíc eur) slovenský investiční fond Crowdberry Investment Management (zkráceně CBIM), který se zaměřuje na rozvoj domácích technologických talentů a firem. Díky této investici chce Forvio prorazit v globální konkurenci inovací v oblasti marketingové analytiky. Konkurenční výhodou produktu je, že cílí na menší a středně velké technologické, finanční či e-commerce hráče a také na marketingové agentury.