Doručí lístky na film nebo nabíječku. Startup DoDo na filmovém festivalu bezplatně zajistí službu osobního asistenta

20. 8. 2021 – 16:51 | Transport | Redakce StartupInsider | Diskuze:

Doručí lístky na film nebo nabíječku. Startup DoDo na filmovém festivalu bezplatně zajistí službu osobního asistenta
Startup DoDo se stal Oficiálním delivery partnerem letošního ročníku KVIFF a v rámci spolupráce bude nabízet služby svých kurýrů zdarma po celou dobu trvání festivalu | zdroj: Facebook DoDo

Návštěvníci filmového festivalu v Karlových Varech mohou využít letos poprvé bezplatnou službu osobního asistenta, kterou zajišťuje logistický startup DoDo. Kurýři budou k dispozici návštěvníkům celou dobu konání festivalu. Pomohou s vyřizováním lístků i s dovozem zapomenutých věcí.

Startup DoDo chce návštěvníkům ukázat možnosti udržitelné městské logistiky i to, že rychlé a ekologické doručení není žádné sci-fi. Kurýři obslouží festivalové hosty pouze pěšky nebo za využití elektrokol či cargokol.

DoDo se zaměřuje na udržitelné a rychlé doručování, pracuje s víc než 1500 kurýry a 700 automobily. Působí v Praze a okolních městech, v Brně, Ostravě nebo Plzni. Své služby rozšířil i na Slovensko, do Maďarska nebo Polska.

Startup DoDo je oficiálním delivery partnerem letošního ročníku KVIFF a bude nabízet služby kurýrů na festivalu zdarma. Kromě rozvozu jídla mohou být kurýři k dispozici také k zajištění drobných pochůzek, třeba k vyzvednutí zapomenuté kravaty na hotelu nebo k vyhledání nejbližší čistírny. Také mohou hostům na některý z DoDo pointů dovézt třeba nabíječku na telefon nebo powerbanku.

Služba je stavěna tak, aby pro ni našli využití všichni návštěvníci festivalu. Kromě možnosti doručování na smluvenou adresu se na promenádě bude nacházet 8 označených DoDo pointů, které budou sloužit jako místa, kde si návštěvníci zásilku převezmou. „Naším cílem je to, aby si lidé po loňské pauze maximálně užili festival a nemuseli se zabývat záležitostmi, které jim ubírají čas na zábavu,“ popisuje Michal Menšík, CEO startupu DoDo. 

DoDo bude na festivalu fungovat i jako asistent realizačního týmu. „Chceme celému týmu co nejvíce usnadnit organizaci a přispět tak k hladkému průběhu akce. Budeme převážet věci mezi Prahou a Karlovými Vary a v případě potřeby budeme k dispozici celému týmu přímo na místě. Uvědomujeme si, že celý organizační tým je vystaven velkému tlaku na to, aby byl letošní ročník festivalu vydařený, a jsme připraveni udělat maximum, abychom organizátorům co nejvíce uvolnili ruce na důležitější činnosti,“ vysvětluje Michal Menšík. 

Jednou z hlavních misí DoDo je udržitelná městská logistika, proto se služby startupu na festivalu obejdou bez využití automobilů. Celý festival budou obsluhovat kurýři pešky a na elektrokolech. Tím chce DoDo dosáhnout co nejefektivnějšího doručování po městě, aniž by kurýři přitížili životnímu prostředí nebo zvýšili dopravní vytíženost během festivalu. Důraz na udržitelnost DoDo neklade jen v rámci filmového festivalu, dlouhodobě využívá výhradně vozidla na CNG, do provozu zapojuje cargo kola i pěší kurýry s „lítačkou“ a pravidelně testuje elektromobily či elektroskútry. 

Logistický startup má s doručováním pro produkční tým v rámci různých společenských a sportovních událostí zkušenosti. Ale jak říká Michal Menšík, filmový festival v Karlových Varech je první akcí podobného rozsahu, na které se DoDo kurýři objeví: „Partnerství s KVIFF nám dělá velkou radost, protože jsme si všichni dobře vědomi toho, o jak prestižní a významnou akci se jedná, a to i historicky. Podporu české kultury považujeme za klíčovou a máme velkou radost, že právě my můžeme být součástí akce a posunout tak zážitek z festivalu zase o krok dál.

Zdroje:
Tisková zpráva

Nejnovější články