Možný jednorožec kevin. má za sebou úspěšný rok v Česku. Platí se jím na Slevomatu a brzy i v kamenných obchodech

24. 10. 2022 – 15:00 | Digitál | Redakce StartupInsider | Diskuze:

Možný jednorožec kevin. má za sebou úspěšný rok v Česku. Platí se jím na Slevomatu a brzy i v kamenných obchodech
Radoslav Tomašiak | zdroj: Foto: kevin. (tisková zpráva)

Vůbec první A2A (account-to-account) platba v kamenném obchodě, miliardové investice a spolupráce s lídry e-commerce - evropský startup kevin., jedna z nejrychleji rostoucích TechFin společností v Evropě, úspěšně vstoupil na český trh.

Během jednoho roku od loňského října se mu podařilo uspět v silné konkurenci platebních gigantů VISA a Mastercard. Do poloviny roku 2023 se chce kevin. stát evropským lídrem v oblasti plateb A2A v obchodech a plánuje pokrýt 85 procent celé Evropy. V žebříčku Sifted's Europe's rising 100 byl zařazen mezi 20 evropských B2B společností, které v blízké době dosáhnou statusu jednorožce. 

Adept na dalšího evropského jednorožce startup kevin. má za sebou první rok na českém trhu. V květnu letošního roku získal investici ve výši 1,6 miliardy korun a Česko pro něj dlouhodobě představuje jeden z klíčových trhů. Jeho inovativní platební infrastrukturu A2A, která je alternativou k nákladným platebním kartám, už využívají přední hráči na poli e-commerce Slevomat nebo Alensa. Slevomat se rozhodl využít platební infrastrukturu kevin. pro spuštění vlastní platební bránu s názvem Slevomat Pay. Díky spolupráci s poskytovateli platebních služeb Comgate a Barion mohou technologii kevin. využívat tisíce dalších českých e-shopů. 

Kromě online světa zahájila společnost kevin. také integraci své infrastruktury do POS terminálů, aby umožnila platby A2A v kamenných obchodech. Díky spolupráci se společností Monet+ a její nezávislou softwarovou platformou Switchio, která spravuje tisíce platebních terminálů po celé Evropě, budou platby z účtu na účet dostupné i na terminálech v místě prodeje (POS). Společnost kevin. se tak stala vůbec první společností, která nabízí platby A2A v kamenných obchodech. kevin. se rozhodl spustit platby A2A v obchodech v České republice dříve než na jiných trzích. 

“Česká republika je pro nás klíčovým trhem. Je to jeden z předních trhů finančních technologií ve střední a východní Evropě. Česká veřejnost je otevřená inovativním platebním metodám, což otevírá možnost růstu pro celý sektor finančních inovací. Vysoká míra adopce moderních technologií navíc dobře umožňuje uvedení naší platební metody na platební terminály. Jsme první společností v Evropě, která poskytuje platební infrastrukturu A2A, kterou lze integrovat do stávajících platebních terminálů v pokladnách kamenných obchodů. Doufáme, že do konce letošního roku budeme mít 35 procentní podíl na všech platebních terminálech v Evropě. Do poloviny roku 2023 chceme tento podíl zvýšit na 85 procent. Věříme, že v České republice bude náš růst ještě rychlejší,” uvádí Radoslav Tomašiak, vedoucí oddělení POS řešení kevin. 

Společnost kevin. pokračuje v jednáních s dalšími významnými obchodními hráči v České republice, včetně finančních a úvěrových společností a bankovních domů, aby pomohla podnikům přijímat platby A2A bezpečnějším a rychlejším způsobem. Startup je také v pokročilém stádiu jednání se společností Global Payments, předním světovým poskytovatelem platebních technologií a softwarových řešení.

Zdroje:
Tisková zpráva, kevin.

Nejnovější články