Průzkum Acronis: útočníci se v českých organizacích nejvíce zaměřujína osobní a výrobní data

9. 8. 2023 – 8:57 | Digitál | Redakce StartupInsider | Diskuze:

Průzkum Acronis: útočníci se v českých organizacích nejvíce zaměřujína osobní a výrobní data
zdroj: Tisková zpráva

Acronis, globální lídr na trhu řešení kybernetické ochrany, představil výsledky dotazování mezi svými českými a slovenskými IT partnery. Podle 59 % z nich jsou kybernetickými útoky aktuálně nejvíce ohrožena osobní data zákazníků či zaměstnanců. Dotazování bylo provedeno v červnu 2023 mezi IT prodejci společnosti ZEBRA SYSTEMS, která je výhradním distributorem řešení Acronis v ČR, na Slovensku a v jihovýchodní Evropě.

Průzkum odhalil názor, že prioritní ochrana by se v rámci podnikové IT infrastruktury měla věnovat zejména finančním/ERP a zákaznickým systémům (CRM), nicméně s nárůstem využívání cloudu je potřeba věnovat stále větší pozornost také zabezpečení cloudových aplikací. Nejúčinnější funkcí ochrany dat je v očích většiny partnerů stále pravidelné zálohování, ideálně doplněné u funkčnosti Disaster Recovery a skenování zranitelností.

Nejzajímavější zjištění průzkumu zahrnují:

Podle 59 % IT prodejců jsou z firemních dat nejvíce ohroženy osobní informace zákazníků či zaměstnanců, podle 57 % výrobní a vývojová data, a podle 55 % finanční data.

Prioritní ochranu by podle 76 % dotázaných měly dostat finanční/ERP systémy, 47 % preferuje ochranu cloudových aplikací, 43 % zákaznických/CRM systémů a 41 % vývojových a výrobních aplikace – přičemž 82 % českých a s slovenských organizací provozuje do 10 firemních aplikací.  

Nejdůležitějším prvkem ochrany firemních dat je podle 86 % prodejců pravidelné zálohování následované Disaster Recovery (53 %), skenováním zranitelností (51 %) a testováním obnovy dat (47 %).

„Kybernetičtí útočníci se pochopitelně zaměřují na místa, kde mohou způsobit potenciálně nejvíce škod – ať již způsobených výpadky výroby či pokutami za nedodržení GDPR,“ řekl Štěpán Bínek, manažer prodeje cloudových řešení Acronis ve společnosti ZEBRA SYSTEMS. „Zajímavostí je také zvyšující se potřeba chránit cloudové instalace. To, že jsou aplikace a data umístěna v cloudu, ještě neznamená jejich automatickou ochranu či obnovu v případě incidentu. Proto doporučujeme využívat všestranné nástroje typu Acronis Cyber Protect umožňující zabezpečit hybridní IT infrastrukturu, tedy jak v lokálním nasazení, tak i v cloudu.“ 

O společnosti Acronis

Acronis je lídrem v segmentu kybernetické ochrany, která zahrnuje oblasti bezpečí, dostupnosti, soukromí, autenticity a zabezpečení (SAPAS) prostřednictvím inovativních zálohovacích řešení, nástrojů bezpečnosti, disaster recovery a sdílení a synchronizace podnikových dat běžících v prostředí hybridního cloudu: on-premise, v cloudu či v obou prostředích. Díky vylepšeným  AI technologiím a blockchainové autentizaci dat chrání Acronis veškerá data ve všech prostředích včetně fyzických, virtuálních, cloudových, mobilních a aplikačních. S více než 500 000 firemními zákazníky a globální komunitou poskytovatelů služeb, resellerů a ISV partnerů je Acronis prověřeným dodavatelem 80 % podniků žebříčku Fortune 1000 a celkem více než 5,5 milionu zákazníků. S centrálami ve Švýcarsku a Singapuru je Acronis globální organizací se zastoupeními po celém světě a partnery ve 150 zemích. Více informací na www.acronis.com a www.acronis.cz.

Zdroje:
Tisková zpráva

Nejnovější články