O práci ve startupu projevil loni na StartupJobs rekordní počet uchazečů

9. 3. 2023 – 12:45 | Digitál | Redakce StartupInsider | Diskuze:

O práci ve startupu projevil loni na StartupJobs rekordní počet uchazečů
zdroj: StartupJobs

Pracovní trh na poli startupů má za sebou rekordní rok. Podle kariérního portálu StartupJobs se v roce 2022 ucházelo o práci ve startupech celkem 103 320 zájemců. Portál v minulém roce také zprostředkoval 9 595 pracovních nabídek, tedy o 500 více než v roce 2021. Mezi nimi dominovaly především nabídky práce ve vývoji (56 %) a marketingu a obchodu (33 %). StartupJobs také přivítalo 450 nových firem. Alespoň jednu novou posilu získalo téměř 750 startupů.  Pracovní trh na poli startupů má za sebou rekordní rok. Podle kariérního portálu StartupJobs se v roce 2022 ucházelo o práci ve startupech celkem 103 320 zájemců. Portál v minulém roce také zprostředkoval 9 595 pracovních nabídek, tedy o 500 více než v roce 2021. Mezi nimi dominovaly především nabídky práce ve vývoji (56 %) a marketingu a obchodu (33 %). StartupJobs také přivítalo 450 nových firem. Alespoň jednu novou posilu získalo téměř 750 startupů.  

„V uplynulém roce zájem o práci ve startupech značně vzrostl. Zvýšil se také počet firem, které skrze StartupJobs začaly nové posily vyhledávat. Kromě pokračujícího trendu zvyšujícího se počtu společností zaměřených na vývoj technologií a segment e-commerce jsme přivítali mnoho firem věnujících se kryptoměnám, realitám, kyberbezpečnosti či vývoji hardwaru,“ komentuje uplynulý rok Filip Mikschik, zakladatel a CEO StartupJobs.

Rekordní rok pro startupový pracovní trh

Minulý rok dosáhl portál StartupJobs jak rekordního počtu zájemců o práci, tak i počtu pracovních nabídek. Jeho prostřednictvím se v uplynulém roce ucházelo o práci v mladých inovativních firmách celkem 103 320 zájemců, tedy o třetinu více, než v roce 2021. StartupJobs pomohl získat práci 4 200 z nich.

StartupJobs zaznamenalo nárůst i v počtu pracovních nabídek, kterých bylo jejich prostřednictvím inzerováno celkem 9 595. V porovnání s rokem 2021 jich bylo o 500 více. Startupy nabízely z 56 % především pozice v oblasti vývoje, z 33 % marketingu a obchodu. Právě marketing a obchod zaznamenal největší počet zájemců na jednu pracovní pozici, o kterou usilovalo téměř 10 kandidátů. Naopak nejméně kandidátů, konkrétně 4,7, usilovalo o zisk vývojářské pozice. Ze strany firem vzrostl zájem především o spolupráci na plný úvazek, nárůst zaznamenaly i remote spolupráce.

„Rok 2022 se nesl v duchu postupného nárůstu zájemců, ale i současného poklesu nabídek ze strany firem. Rekordní zájem o práci ve startupech jsme zaznamenali v listopadu, kdy o přibližně 1 200 pracovních pozic usilovalo více než 11 tisíc zájemců,“ říká Mikschik.

Nového kolegu přivítalo téměř 750 firem

Průzkum mezi zájemci ukázal, že ačkoli 83 % z nich bylo zaměstnáno, více než 73 % zájemců by se současně nebránilo novým pracovním příležitostem. O práci ve startupu usilovali především lidé ve věku 26 až 35 let z Prahy či okolí s vysokoškolským či středoškolským vzděláním preferující plný pracovní úvazek.

StartupJobs v minulém roce také přivítalo 450 nových firem, zaměřených zejména na technologie a vývoj vlastních produktů. Prostřednictvím portálu získalo jen za loňský alespoň jednoho nového kolegu celkem 741 startupů.

Zdroje:
Tisková zpráva, StartupJobs

Nejnovější články