Packeta získala 1. místo v soutěži Microsoft Awards 2022 v kategorii Apps Modernization & DevOps

21. 2. 2023 – 9:13 | Tech | Redakce StartupInsider | Diskuze:

Packeta získala 1. místo v soutěži Microsoft Awards 2022 v kategorii Apps Modernization & DevOps
zdroj: Zásilkovna

Packeta, majitel přední české logisticko-technologické firmy Zásilkovna, se stala vítězem kategorie Apps Modernization & DevOps v rámci soutěže Microsoft Awards 2022. Ocenění získala za projekt automatizace procesu třídění zásilek.

Inovativnost projektu spočívá podle odborné poroty Microsoftu v implementaci technologií Microsoft a využití umělé inteligence v konkrétních krocích celého procesu třídění zásilek. Automatizací došlo jednak ke zrychlení a zpřesnění celého procesu třídění, společnost ale díky ní také získává data o zásilkách, které pak dále zpracovává.

„Projekt robotického třídění zásilek jsme jako první firma v Evropě/ve střední Evropě spustili na podzim 2020, loni v říjnu jsme otevřeli druhé robotické depo v Rudné. Celkově máme nyní téměř 400 robotů – PackManů. Během uplynulé vánoční sezony byla každá druhá zásilka roztříděna roboticky a s budováním robotických třídiček zásilek počítáme na našich depech i v dalších letech,“ říká Adam Horzenberger, technologický ředitel skupiny Packeta. „Vedle urychlení třídění zásilek nám PackMani generují obrovské množství informací. Shromážděná data se odesílají do informačního systému Packety, kde se dále zpracovávají a využívají pro související úlohy, jako jsou možné reklamace při ztrátě balíků, fakturace a další datové analýzy potřebné ke zlepšování procesu doručování.“

„Projekty přihlášené do Microsoft Awards každoročně reflektují aktuální dění ve společnosti. Zatímco předchozímu roku, kdy ještě doznívala covidová vlna, kralovala řešení pro hybridní práci, letošní ročník se nesl zejména ve znamení efektivity a úspor. Řešení pro společnost Packeta je skvělým příkladem toho, jak chytré využití technologií pomohlo automatizaci celého procesu, eliminaci chyb, a navíc získávání dat, která mohou posloužit například k vylepšení logistické sítě a dosáhnout tak ještě lepších výsledků,“ oceňuje řešení Martin Hruška, ředitel pro partnerský ekosystém ve společnosti Microsoft Česká republika a Slovensko.

Microsoft Awards 2022 jsou určeny pro partnery registrované v programu Microsoft Partner Network, kteří vyvíjejí zajímavá řešení či aplikace na platformě Microsoft a využívají cloudové technologie s cílem posouvat sebe i zákazníky vstříc budoucnosti. Přihlášené projekty každý rok hodnotí odborná komise složená ze zaměstnanců Microsoftu. Při hodnocení se odborná porota zaměřuje na to, jak technologie pomohly změnit vztah se zákazníky a způsob práce zaměstnanců, jak umožnily inovovat procesy a výrobu, nebo jak napomohly vzniku nových produktů a služeb.  

Packeta/ Zásilkovna

Zásilkovna je ryze český franšízový logisticko-technologický projekt zakladatelky Simony Kijonkové, který vznikl v roce 2010. Od té doby se vypracoval mezi nejúspěšnější společnosti v Česku, které poskytují komplexní logisticko-technologické služby pro internetové obchody. Zásilkovna je dnes součástí 14 společností holdingu Packeta, který působí v 8 zemích, do 34 zemí doručuje. Holding Packeta řídí Simona Kijonková. Zásilkovna provozuje také úspěšnou službu Mezi námi pro doručování zásilek mezi fyzickými osobami. V roce 2020 spustila Packeta Z-BOXy, ekologické automatické výdejní boxy. Jejich počet překonal hranici 6 000 instalací, kromě České republiky fungují také na Slovensku a v Maďarsku. Packeta má aktuálně více než 15 000 vlastních výdejních míst (v ČR je to více než 9 000 VM), více než 140 000 partnerských výdejních míst a spolupracuje s více než 46 000 e-shopy. Obrat skupiny v roce 2022 byl 6,1 miliardy korun, počet přepravených zásilek 90 milionů kusů. Více na www.zasilkovna.cz / www.packeta.com.    

Zdroje:
Tisková zpráva

Nejnovější články