Jižní Korea přináší do Česka nejmodernější technologie a udržitelnost

5. 6. 2023 – 11:50 | Tech | Redakce StartupInsider | Diskuze:

Jižní Korea přináší do Česka nejmodernější technologie a udržitelnost
zdroj: CzechInvest

CzechInvest od svého založení pomohl dojednat s Jižní Koreou celkem 35 investičních projektů v celkové výší téměř 80 miliard korun. O možnostech další spolupráce jednali zástupci agentury v minulém týdnu s korejskou delegací vedenou poradcem prezidenta panem Jang Sung Min. V rámci delegace byli přítomni i zástupci firem Hyundai a LG Electronics, zástupci korejské ambasády a členové přípravného výboru pro Expo 2030 v Busanu.

„Tato návštěva zvýraznila důležitost a perspektivu vzájemné spolupráce mezi Českou republikou a Jižní Koreou. Obě země mají potenciál profitovat z obchodních a investičních příležitostí, které nabízejí. Společné projekty a iniciativy mohou přinést vzájemný prospěch oběma stranám a posílit hospodářské vztahy mezi Českem a Jižní Koreou,“ uvedl Petr Očko, vrchní ředitel sekce digitalizace a inovací Ministerstva průmyslu a obchodu pověřený řízením agentury CzechInvest.

Setkání s delegací z Koreje se zúčastnili mimo jiné náměstek ministra průmyslu Petr Třešňák a ředitelka divize investic a zahraničních aktivit CzechInvestu Denisa Fukalová. Hlavním tématem schůzky byla společná česko-korejská spolupráce. „V současné době CzechInvest spolupracuje s několika významnými korejskými společnostmi, které projevují zájem o vstup na český trh. Tato spolupráce je pro nás obrovskou radostí, neboť korejští partneři přinášejí do Česka nejen nejmodernější technologie, ale také důvěryhodnost a udržitelnost,“ uvedla Denisa Fukalová, ředitelka Divize investic a zahraničních aktivit agentury CzechInvest.

Jižní Korea se proslavila zejména díky svému pozoruhodnému vzestupu z jedné z nejchudších zemí světa na vyspělou zemi s vysokými příjmy během několika generací. S ohledem na hrubý domácí produkt (HDP) je Jižní Korea čtvrtou největší ekonomikou v Asii a dvanáctou největší ekonomikou světa. 

Význam Jižní Koreje z hlediska investic na území Česka je značný. Největší investiční akcí dojednanou agenturou CzechInvest je výstavba právě korejské automobilky Hyundai Motor Manufacturing Czech za 34,4 miliardy korun v Nošovicích. Další významnou investicí byla výstavba závodu na výrobu pneumatik Nexen Tire Corporation Czech s.r.o. za 22,8 miliardy. CzechInvest pomohl dojednat s Jižní Koreou celkem 35 investičních projektů v celkové výší téměř 80 miliard korun.

Zdroje:
Tisková zpráva, CzechInvest

Nejnovější články