Mews od ledna vede nový CTO. Jan Široký předává po 10 letech žezlo Josefovi Starýchfojtů

7. 2. 2023 – 17:29 | Digitál | Redakce StartupInsider | Diskuze:

Mews od ledna vede nový CTO. Jan Široký předává po 10 letech žezlo Josefovi Starýchfojtů
Jan Široký, bývalý CTO Mews | zdroj: Mews

Český scaleup Mews, přední poskytovatel systému pro správu ubytovacích zařízení, má s novým rokem nového CTO. Jana Širokého, který byl s Mews od samotného začátku, nahrazuje po 10 letech Josef Starýchfojtů, zkušený vývojář a pravá ruka Širokého. Tato personální změna se chystala půl roku, týmy měly tedy dostatek času se na tuto situaci připravit. Kromě změny CTO je v Mews také nově Paul Mooney na pozici chief customer officer a Naomi Trickey na pozici chief people officer.

„Možnost zažít takový růst, kterým Mews prošel od svých začátků, byla téměř návyková. Vždycky bylo co řešit, vždycky se našel segment trhu, po kterém jsme ambiciózně šli. A když jsme se tam dostali, začali jsme usilovat o další. Společnost stále rostla, procházela investičními koly, akvizicemi, přidávala nové produkty, nové technologie. Změna byla neustálá, nebylo možné se nudit. V Mews jsem od jeho samotného začátku a takové prostředí významně zformovalo to, kým jsem v současnosti, takže bych chtěl poděkovat Richardu Valtrovi a Matthijsovi Wellemu za tuto příležitost a všem svým kolegům za radost ze společného řešení problémů a učení se jeden od druhého,“ říká Jan Široký.

Josef Starýchfojtů začínal v Mews ve svých 19 letech, tedy stejně jako Jan Široký v raných letech své profesionální kariéry, a rovněž jako Široký studoval programování na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Široký cítí, že pozice CTO potřebuje mladou krev, a považuje Starýchfojtů za adekvátního nástupce. „Pepa nastoupil do Mews v době, kdy společnost začínala růst, a byl součástí všech významných změn. Zná tedy kontext všech rozhodnutí a kulturu firmy. Zároveň byl posledních pět let mou pravou rukou a spolupracovali jsme v oblastech vývoje, programování, managementu i leadershipu,“ dodává Jan Široký.

Starýchfojtů se postupně vypracoval z vývojáře na lead directora a následně na VP celé divize. Je schopným lídrem, donedávna vedl 50 lidí a nyní se počet vyšplhá až na 200 vývojářů. Zároveň byl členem širšího vedení Mews, kde byl velmi aktivní, což přispělo k jeho posunu na novou pozici.

„Velmi mě těší, že v roce 2023 mě čeká zcela nová výzva – být technickým ředitelem neuvěřitelně talentovaného týmu v Mews. Jsem rád, že budu moci pracovat s ještě více lidmi ze společnosti a učit se od nich. Věřím, že každý dobrý lídr by si měl pěstovat nástupce. Jsem tedy vděčný Honzovi, který mě za posledních pět let hodně naučil,“ říká Josef Starýchfojtů.

Mezi poslední úspěchy Mews patří investiční kolo Series C, ve kterém společnost získala 185 milionů dolarů. Tato částka pomůže Mews urychlit inovaci produktů, posílit globální expanzi a umožní zaměřit se na fúze a akvizice skrze odnož Mews Ventures. V loňském roce se také společnosti podařilo uskutečnit dvě velké akvizice, a to softwaru pro správu nemovitostí Cenium a prodejního obchodního systému Bizzon. V létě 2022 Mews spustil službu Mews for Salesforce na platformě Salesforce AppExchange, pomocí které mohou zákazníci společnosti Mews využívat personalizovaných služeb díky propojení řízení vztahů se zákazníky (CRM) se systémem správy nemovitostí (PMS). Hoteliéři tak mohou v reálném čase spravovat preference svých zákazníků a nabízet jim pobyty šité na míru.

Zdroje:
Tisková zpráva, Mews

Nejnovější články