HR Pointy slaví úspěch. CzechInvest pomohl stovkám personalistů s náborovými strategiemi

5. 12. 2022 – 13:52 | Digitál | Redakce StartupInsider | Diskuze:

HR Pointy slaví úspěch. CzechInvest pomohl stovkám personalistů s náborovými strategiemi
zdroj: CzechInvest

Bezplatné podzimní série seminářů agentury CzechInvest HR Point se bylo možné zúčastnit ve všech regionech České republiky mezi 4. říjnem a 23. listopadem. Stovky personalistů se dozvědělo více o tom, jak inflace a rostoucí poptávka po kvalifikované pracovní síle mění náborové strategie.

Největší úspěch měl seminář v Praze, kterého se účastnilo přes 40 hostů z firem Středočeského kraje a hlavního města.

„Tradiční semináře HR Point se poprvé konaly již v roce 2016, navazují na ještě dřívější setkávání personalistů organizovaných agenturou CzechInvest. Můžeme říct, že již od té doby sklízí mezi našimi klienty velký úspěch. Tématem letošní série byl vliv inflace na řízení lidských zdrojů – nábor nebo práci s talenty. Udělalo nám radost, že i letos měly semináře tolik návštěvníků. O garanci odborného obsahu se postarala přednáška renomované personální agentury,“ říká Roman Ruffer, projektový manažer v CzechInvestu.

Sérii seminářů HR Point uspořádal CzechInvest ve spolupráci s personální agenturou HAYS a Sdružením pro zahraniční investice AFI. Právě personální agentura Hays prováděla i mezi účastníky seminářů HR Point svůj pravidelný mzdový průzkum. „Potvrdilo se, že růst mezd je horkým tématem letošního roku. Data z našeho dotazníkového šetření ukázala, že společnosti zaujímají aktivní postoj jak k řešení nedostatku kvalifikovaných uchazečů na pracovním trhu, tak i k otázce zvyšování finančního ohodnocení.

Mzdy v loňském roce rostly v případě plošného navyšování nejčastěji do deseti procent. Pokud jde o individuální růst mezd, zejména u rolí kritických pro chod společnosti, zde pak nárůst mohl kopírovat i výši inflace,“ říká Klára Hrubá, Commercial Director z personální společnosti Hays.

Téma rekordní inflace či nedostatku pracovní síly je relevantní téměř pro všechny zaměstnavatele a investory bez rozdílu průmyslového sektoru, proto byl zaznamenán velký zájem už při samotných registracích. Na organizaci HR pointů se podílí také Sdružení pro zahraniční investice AFI, pro které jsou HR Pointy příležitostí pro představení služeb svých členů spojených s řízením lidských zdrojů.

„HR Pointy jsou pro nás skvělou příležitostí podělit se o naše zkušenosti z intenzivní práce s novými i stávajícími investory. Téma HR je obzvlášť zajímavé, protože platí, jak se říká, že „všechno je o lidech“. Osobně jsem se zúčastnil pražské akce a přesvědčil se jak o extrémním zájmu – kapacita byla zcela naplněna – tak o tom, jak zajímavé informace (včetně výsledků průzkumů) byly prezentovány,“ dodává Ondřej Votruba, výkonný ředitel Sdružení pro zahraniční investice – AFI.

Zdroje:

Nejnovější články