České startupy se zúčastnily mezinárodní konference CES Unveiled Amsterdam 2022

20. 10. 2022 – 10:10 | Digitál | Redakce StartupInsider | Diskuze:

České startupy se zúčastnily mezinárodní konference CES Unveiled Amsterdam 2022
zdroj: CzechInvest

Dne 13.10. 2022 se v Amsterdamu konala mezinárodní startupová konference CES Unveiled Amsterdam 2022, na níž Velvyslanectví ČR v Haagu společně s ostatními velvyslanectvími zemí V4 připravilo společnou účast celkem 16 startupů v rámci "Visegrádské" expozice.

Za ČR byly ve spolupráci s agenturou CzechInvest vytipovány 4 dynamické firmy, které se měly možnost prezentovat místním investorům i potenciálním partnerům pro budoucí spolupráci.

Zároveň se v rámci přípravného semináře v Haagu měly možnost dozvědět užitečné informace o startupové scéně v Nizozemsku i o formách místní vládní podpory startupů.

Společné visegrádské expozice na CES Unveiled Amsterdam 2022 se za Českou republiku zúčastnili zástupci následujících technologických startupů: Arbo Technologies, Cyrkl, I-Showroom a CITYA Mobility, které se zúčastnily výstavní části programu i doprovodných akcí, pořádaných jak organizátory CES, tak velvyslanectvími V4 v Haagu (zejména pak networkingového semináře v Haagu dne 12.10., na kterém s užitečnými informacemi o NL startupové scéně formách vládní podpory vystoupili zástupci NL startupové asociace i vládní agentury na podporu ekonomických aktivit RVO - místní obdoba CzechInvestu).

V rámci panelové diskuze o příležitostech na startupové scéně zemí Visegrádu v programu konference CES Unveiled 2022 pak za ČR vystoupila ředitelka odboru startupů CzechInvestu Beáta Vörösová.

Zdroje:
MZV, Tisková zpráva, CzechInvest

Nejnovější články