Česká služba Týmuj.cz hlásí 350 tisíc uživatelských účtů a nového investora

15. 6. 2023 – 7:22 | Digitál | Redakce StartupInsider | Diskuze:

Česká služba Týmuj.cz hlásí 350 tisíc uživatelských účtů a nového investora
zdroj: Týmuj

Online služba zaměřená na snadnou organizaci sportovních týmů Týmuj.cz systematicky roste. Aktuálně je u ní registrováno již 350 tisíc uživatelů a aktivně ji využívá přes 100 tisíc z nich. Každý měsíc ji pak pro organizaci zápasů, závodů, tréninků a dalších aktivit použije přes 5 000 sportovních týmů.

Nejvíce fotbalových, volejbalových, hokejových, florbalových, basketbalových a dále řada skupin zaměřených na cvičení, fitness a další lekce. Do Týmuj.cz také vstoupil nový investor, jehož prostředky pomohou mimo jiné s anglickou verzí aplikace a expanzí do zahraničí.

Amatérské sportovní týmy, party kamarádů, sousedů či kolegů v práci začaly v roce 2008 pro plánování tréninků a zápasů, sledování docházky a vzájemnou komunikaci využívat tuto českou službu Týmuj.cz, kterou založil Petr Salomon a jeho kamarád. Uživatelé přibývali postupně rok od roku i bez marketingových kampaní, prim hrála organická cesta a doporučení. V roce 2017 vznikla mobilní aplikace, kam se postupně začal překlápět provoz z webové stránky. Nyní fungují obě tyto verze. Od začátku roku 2023 ji použilo téměř 8 000 sportovních týmů s více než 100 000 členy.

Týmuj.cz se stále drží svého původního poslání být pro amatérské sportovce významným pomocníkem zejména při organizaci tréninků a zápasů. Členové jednotlivých týmů spolu mohou přes platformu i komunikovat, cílem ale není konkurovat sociálním sítím. Heslem Týmuj.cz je parafráze olympijského hesla „Není důležité vyhrát, ale sejít se“. Proto se poslání Týmuj.cz ani po 15 letech nemění: služba chce týmům i jejich vedoucím nadále pomáhat zejména s docházkou.

„Vývoj a provoz aplikace a celé služby není levná záležitost. Donedávna jsme fungovali navíc zcela zdarma a vše investovali z vlastních prostředků. Jsem moc rád, že i po zpoplatnění služby u nás většina uživatelů zůstala a její přínos nadále oceňují. Velice si vážíme jejich podpory a chceme naše služby neustále zlepšovat,“ říká Petr Salomon a dodává: „K tomu určitě pomůže i nový investor Matěj Turek (spoluzakladatel BOOM events a investor například v Tickestreamu, Monkey Mum či Ebike partners), který v Týmuj.cz nově drží 40% podíl. Dalším cílem a milníkem je pak aplikace v anglické verzi a expanze do zahraničí.“

Zdroje:
Tisková zpráva, Týmuj

Nejnovější články