DPDgroup je prvním globálním balíkovým přepravcem s vědecky potvrzenými krátkodobými i dlouhodobými cíli o redukci emisí

28. 2. 2023 – 13:51 | Transport | Redakce StartupInsider | Diskuze:

DPDgroup je prvním globálním balíkovým přepravcem s vědecky potvrzenými krátkodobými i dlouhodobými cíli o redukci emisí
zdroj: DPD

Největší balíková přepravní síť v Evropě DPDgroup, jejíž součástí je i česká DPD, získala oficiální vědecké potvrzení svého závazku udržitelnosti od přední vědecké nezávislé iniciativy SBTi (Science Based Targets initiative), jejíž spoluzakladateli jsou UN Global Compact a Světový fond na ochranu přírody. Iniciativa je široce uznávána pro svá hodnocení a podporu cílů firem v oblasti snižování emisí skleníkových plynů na základě vědeckých poznatků o klimatu.

Jaké jsou vědecky ověřené cíle?

Krátkodobý: Snížit emise skleníkových plynů o 43 % do roku 2030 (vs. 2020)

Dlouhodobý: Snížit emise skleníkových plynů o 90% do roku 2040 (vs. 2020)

Závěr: Vědecky podložený cíl zavazuje k dosažení nulových čistých emisí skleníkových plynů (tzv. net-zero) do roku 2040, včetně kompenzace zbývajících 10 %.

Jak toho DPDgroup dosáhne:

Změny proběhnou ve všech oblastech od první do poslední míle (doručení koncovému zákazníkovi) v rámci celého hodnotového řetězce, včetně subdodavatelů. Důležitou součástí celého řetězce změn je především elektrifikace vozových parků a využití dalších alternativních zdrojů jako je bioplyn nebo vodík. V rámci měst se pak zapojí větší množství cyklo a pěších kurýrů. V Praze již fungují úspěšně více než dva roky nízkoemisní cyklodepa na Smíchově a Florenci, z nichž jedno ušetří 8 – 10 tun CO2e za rok.

V Česku bude zavedena plně nízkoemisní (převážně elektrifikovaná) přeprava v Praze a Ostravě již do konce roku 2025. Kompletně dojde k elektrifikaci dodávek

v celé Evropě (DPDgroup) do roku 2035.

“Na přípravě strategie a její realizaci se podílí stovky odborníků z DPDgroup v rámci desítek týmů po celé Evropě. Vědecké ověření je pro nás proto nejen obrovským uznáním jejich práce a snahy o co největší snížení vlivu emisí na naše okolí, ale také potvrzením pro naše zákazníky, že se nejedná o žádný greenwashing, se kterým se v poslední době ve veřejném prostoru často setkáváme,” vysvětluje Miloš Malaník, generální ředitel DPD v Česku a regionální manažer CEE.

Pro DPD je udržitelnost dlouhodobě jedním z hlavních cílů. Již od roku 2012 v České republice 100% kompenzuje veškeré vyprodukované emise CO2e na nulu. Po celém světě pak DPDgroup podporuje několik kompenzační projektů. Společnost také spustila projekt měření kvality ovzduší, kdy 20 zařízení na budovách a 70 dodávek každý den měří v reálném čase koncentraci jemných prachových částic v pražských ulicích. Každý obyvatel hlavního města si tak může prostřednictvím speciálního webu ověřit, jaká je situace právě v okolí jeho bydliště a zda je vhodné jít například sportovat, nebo větrat. 

O DPD

Společnost DPD (Direct Parcel Distribution) je součástí skupiny DPDgroup, největší sítě balíkové přepravy v Evropě. Cílem DPD je stát se referencí v oblasti udržitelného doručování a hlavním hybatelem rozvoje e-commerce. Se svými 1 800 kurýry a 2 500 výdejními místy Pickup je DPD předním doručovatelem v České republice. Jako jediný přepravce v Česku nabízí službu Predict – zákazník předem ví, kdy mu bude zásilka doručena, a to na 1 hodinu přesně. Zároveň si v aplikaci DPD Kurýr může změnit čas nebo místo doručení podle svých preferencí.

Díky DPDgroup mohou zákazníci DPD využít přes 70 000 výdejních míst Pickup napříč celou Evropou a posílat zásilky do 230 zemí světa díky značkám DPD, Chronopost, SEUR, BRT a Jadlog. DPDgroup je síť balíkové přepravy společnosti GeoPost, která je holdingem vlastněným La Poste Groupe.

Zdroje:
Tisková zpráva

Nejnovější články