Špičkoví právníci a investoři, pět expertních workshopů. Investiční akademie startuje už 8. listopadu

27. 10. 2022 – 15:15 | Tech | Redakce StartupInsider | Diskuze:

Špičkoví právníci a investoři, pět expertních workshopů. Investiční akademie startuje už 8. listopadu
zdroj: CzechInvest

Detailní feedback, praktické rady a seznámení se s experty z oblasti investic a práva, kteří na vás budou mít prostor a čas. Taková bude Investiční akademie, kterou pořádá CzechInvest společně s Havel & Partners a dalšími partnery. Cílem je edukovat zakladatele startupů žádající o investici a pomoci jim připravit se na celý investiční proces. 

V rámci Investiční akademie budeme spolupracovat s nejlepšími experty z oblasti investic, s nimiž budeme pomáhat tomu, abychom dodali startupům sebevědomí založené na znalosti vlastní hodnoty a všech právních procesů v dlouhodobém investičním horizontu. To je posune do lepší vyjednávací pozice a investorům ušetří čas a energii, které by museli startupům věnovat na začátku jednání o investici. Naším cílem je, aby startupy měly dlouhodobou investiční strategii a budovaly ji od samého začátku," vysvětluje Petr Očko, náměstek ministra průmyslu a obchodu, který je v současné době pověřen řízením agentury CzechInvest. 

Investiční akademie se bude skládat z celkem 5 expertních workshopů zaměřených na klíčová témata, od navázání vztahů s investory a vypracování pitchdecku přes ochranu duševního vlastnictví a kontrolu termsheetu až po vyjednávání podmínek a podepsání investiční smlouvy. Během workshopů se účastníci potkají s investory i právníky, kteří se na Investiční akademii spolupodílí a kteří jim dají konkrétní feedback a rady, jak vše připravit na to, aby dokázali uspět a investici získat. Workshopy začínají 8. listopadu a budou se konat pravidelně jednou týdně. Akademie bude zakončena odbornou konferencí 7. prosince 2022, která bude kromě investic řešit také otázky místního inovačního a startupového ekosystému. 

To, že se nám podařilo dát dohromady tak skvělé partnery, je důkaz, že český startupový ekosystém umí spolupracovat a zaměřit se na podporu témat, jež potřebují určitý druh osvěty a edukace. V Investiční akademii se chceme zaměřit na přípravu nadějných projektů pro získání investice,“ doplňuje Beáta Vörösová, ředitelka Odboru startupů v CzechInvestu. 

Přihlášení na workshopy je otevřeno do naplnění kapacity, nejdéle však do 4. listopadu. Registrovat se můžete ZDE

Seznam témat a garantů workshopů: 

DatumWorkshopGarant
08. 11. 2022 Skvělý pitchdeck aneb startup připravený na investici Tomáš Cironis, Angelo Burgarello
16. 11. 2022 Ochrana duševního vlastnictví aneb jak chránit to nejcennější Liliana Unachukwu, Tomáš Havelka
21. 11. 2022 Jak správně  motivovat klíčové lidí v zájmu budoucí investice Petra Gordan, Josef Buchal
28. 11. 2022 První investice formou konvertibilní půjčky a vyjednávání s investorem Michal Jablonka, Jaroslav Baier
06. 12. 2022 Vyjednávání o první velké investici Vladimír Janouš, Jaroslav Baier
07. 12. 2022 Konference TB
Zdroje:

Nejnovější články