Historicky první taiwansko-český startupový Ideathon aneb výzva pro startupy, které chtějí expandovat do jihovýchodní Asie

24. 2. 2023 – 18:20 | Tech | Redakce StartupInsider | Diskuze:

Historicky první taiwansko-český startupový Ideathon aneb výzva pro startupy, které chtějí expandovat do jihovýchodní Asie
zdroj: foto: Startup Kitchen

Země, jejichž národním jídlem jsou knedlíky, pořádají první společný startupový Ideathon, aby prohloubily svou technologickou spolupráci. Česko–tchajwanský ideaton proběhne v rámci delegace předsedkyně Poslanecké sněmovny, Markéty Pekarové Adamové, 24. – 26. března. České startupy se potkají se svými ostrovními protějšky a odprezentují svá řešení tamějším investorům a akcelerátorům. Ty nejlepší pak svou práci představí na prestižním Smart City Summit & Expo. 

Do Tchaj-peje míří historicky největší česko-tchajwanská delegace, v jejímž čele stojí předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová. “Česká podnikatelská delegace, která doprovází na konci března na Taiwan Markétu Pekarovou Adamovou, předsedkyni Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, je největší v moderních dějinách Tchaj-wanu. Jsme velmi rádi, že se do 100 členné delegace zařadí startupy a absolvují první česko-taiwanský ideathon. Těšíme se na nápady, které přispějí k rozvoji česko taiwanských vztahů” říká Alice Rezková, spoluzakladatelka a ředitelka Česko-tchajwanské obchodní komory, analytička se specializací na ekonomické politiky zemí jižní, jihovýchodní a východní Asie.

Během návštěvy se uskuteční první startupový ideathon složený z tchajwanských a českých týmů. Dumplings Hack posouvá mezinárodní spolupráci na startupovou úroveň. Ideaton je vhodný pro startupy a inovátory, kteří touží po poznání asijského teritoria a přemýšlí o expanzi na tento trh. 

Organizátory akce jsou Česko-tchajwanská obchodní komora společně s platformou Startup Kitchen, a hlavními partnery jsou Technologická Inkubace od CzechInvestu, fond Taiwania Capital (který nyní otevřel fond pro region střední a východní Evropy), Startup TerraceMeet Global a Taiwan Diplomacy Digital Assocation. Startupy se mohou přihlásit do 7. 3. 2023 na webové stránce akce.

Akce začne již cestou na letiště do Vídně, kde proběhne rozdělení týmů, prezentace výzev a předání základních instrukcí. Čas letu pak už týmy mohou věnovat promýšlení strategie, spánku a dalším offline záležitostem. Po přistání se pak přemístí do místního akcelerátoru, kde budou mít 36 hodin na vymýšlení a rozvinutí svých nápadů. Pomáhat jim s tím bude řada mentorů, investorů a podnikatelů. 

Česko je příliš těsné pro projekt s globálními ambicemi a Taiwan je skvělá vstupní brána pro asijský trh – Dumplings Hack je tak příležitost se přijet seznámit s místními hráči. A příště tu už můžete třeba založit pobočku,“ říká Tom Cironis, ředitel Startup Kitchen. 

Finální prezentace proběhne v neděli 26. 3. 2023 v Tchaj-peji. V porotě usednou Mitch Yang z Taiwania Capital, ředitel Czechinvestu Petr Očko a Pavel Diviš z Česko-tchajwanské obchodní komory. Pozvání také dostala Audrey Tang, Ministryně pro digitalizaci na Taiwanu a celou akci zahájí úvodním slovem předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Nejlepší projekty pak dostanou šanci oslovit ještě širší publikum a vystoupí na  Smart City Summit & Expo

Máme připravený nadupaný program pro všechny účastníky naší delegace – a soutěžící Dumplings Hacku budou její součástí. Těšíme se na nápady, které  během ideathonu vzniknou a posunou tak česko-tchajwanské vztahy na nový level,” říká Alice Rezková. 

Cena pro účast v mezinárodní delegaci na Taiwan je 50 000 CZK na osobu – cena obsahuje letenky, ubytování, schůzky s lokálními investory, podnikately a startupovou scénou, účast v ideathonu i účast na Smart City & Expo. 

Deadline přihlášek na Ideathon a účast v tomto programu  je 7. 3. 2023 a účastníci se hlásí na  webové stránky akce.

Zdroje:
Startup Kitchen

Nejnovější články