ASMP ČR spouští nový projekt s názvem Rok udržení podnikání 2023

31. 1. 2023 – 19:00 | Ekologie | Redakce StartupInsider | Diskuze:

ASMP ČR spouští nový projekt s názvem Rok udržení podnikání 2023
zdroj: AMSP ČR

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) se v rámci svého ročního projektu s názvem Rok udržení podnikání zaměří na témata jako úspory a chytrá řešení, ESG a udržitelné investování, digitalizace a kyberbezpečnost či cirkulární ekonomika.

Zaměření projektu odráží realitu podnikatelského prostředí MSP v roce 2023. V tradičních oborech MSP řeší nejpalčivější problémy, kterými se projekt zabývá. Projekt chce přispět k udržení podnikání MSP napříč obory ve složitém období vysokých cen energií, pohonných hmot, vysoké inflace, tlaku na mzdy, narušení dodavatelsko-odběratelských řetězců, prudkých výkyvů cen materiálů a dopadů války na Ukrajině včetně ztrát některých trhů. Sdílení praktických rad a zkušeností z praxe je hlavní náplní projektu.

Plán aktivit:


leden – březen 2023: Úspory a chytrá řešení

Zabývá se tématy jako jsou rostoucí náklady na lidské zdroje, úspory energií, zpracování odpadů, nové materiály, ochrana duševního vlastnictví apod.


duben – červen 2023: ESG a udržitelné investování

Osvěta tématu ESG mezi MSP, tedy formy investování, při které se mimo finančního zisku hledí také na udržitelnost a sociální dosah dané investice.


červenec – září 2023: Digitalizace a kybernetická bezpečnost

Tipy a inspirace na zvyšování efektivity a produktivity, digitalizace, elektromobility a zaměření na kybernetickou ochranu.


říjen – prosinec 2023: Cirkulární ekonomika

Praktické tipy a inspirace na zpracování odpadů, recyklace a využívání druhotných surovin, tedy obecně zásady cirkulární ekonomiky.

Více informací včetně registrace naleznete na oficiálních stránkách projektu.

Zdroje:
AMSP ČR

Nejnovější články