Oddin.gg expanduje do Jižní Ameriky, pomocí nové pobočky v Limě lépe pokryje esportové turnaje na západní polokouli

24. 4. 2023 – 15:00 | Digitál | Redakce StartupInsider | Diskuze:

Oddin.gg expanduje do Jižní Ameriky, pomocí nové pobočky v Limě lépe pokryje esportové turnaje na západní polokouli
Spoluzakladatel a ředitel Oddin.gg Vlastimil Venclík | zdroj: Oddin.gg

Český scaleup Oddin.gg, který stojí za predikcí kurzů pro esportové zápasy, expanduje do Jižní Ameriky. Firma pomocí pokročilé neuronové sítě pomáhá více než 260 sázkovým kancelářím po celém světě se složitou predikcí výsledků zápasů v rychle rostoucím esportovém odvětví. Tým v Limě má zlepšit efektivitu traderů Oddin.gg, kteří zápasy sledují v přímém přenosu, především díky eliminování časového posunu zápasů.

„Esport je velmi rychle rostoucí segment a ve Spojených státech je o Oddin velký zájem. O tom jsme se přesvědčili i během naší poslední návštěvy, kdy jsme se zúčastnili esportových akcí v Las Vegas, San Diegu a New Yorku. I to potvrdilo naše rozhodnutí expandovat do Jižní Ameriky. Společně s dalšími evropskými firmami máme možnost americký trh vzdělávat ohledně bettingu na esportové zápasy,“ říká Vlastimil Venclík, CEO a zakladatel Oddin.gg.

Počet esportových diváků ve Spojených státech kontinuálně roste, avšak stále zaostává za jinými zeměmi. Nejlepší týmy a hráči pocházejí spíše z Jižní Koreje, Číny a Evropy. Spojené státy byly však dle statistik na prvním místě dle počtu aktivních esportových hráčů, ale jen málo z nich může soupeřit s těmi nejlepšími na světě. Mezi důvody, kvůli kterým americký esport zaostává, patří kultura, infrastruktura i ekonomika severoamerického esportu.

Tradeři hrají v esportu důležitou roli

Esportové zápasy se dostávají na úroveň profesionálních sportů, predikce zápasů je ale podstatně komplikovanější. Během online zápasů se může měnit celá řada proměnných, které je nutné pro správné odhadování kurzů zpracovat. Jedná se například o počet životů hráčů, pozici nepřátel či monster na mapě, ale také individuální schopnosti jednotlivých hráčů. Platforma Oddin.gg vyhodnocuje všechny proměnné v reálném čase prostřednictvím strojového učení a své neuronové sítě.

Každý zápas také aktivně sledují zkušení tradeři, kteří mohou kurzy detailněji upravovat, řídit finanční rizika a kontrolovat vývoj zápasů. Často také provádí pozápasovou analýzu odehraných zápasů, testují nové bettingové příležitosti či se podílí na zlepšování matematických modelů a tradingového softwaru. Trader by měl mít dobrou znalost nejhranějších esportových titulů, kterými jsou Counter-Strike, Dota2, League of Legends, Call of Duty nebo Valorant. „Právě pro tradery je nová pobočka v Limě určena, nyní počítáme s 5–10 lidmi, ale v plánu je až 40 zaměstnanců. Doteď jsme se často potýkali se značným časovým posunem v rámci zápasů na západní polokouli, chceme tak našim lidem odlehčit, aby se mohli soustředit na zápasy blízké naší středoevropské časové zóně,“ uzavírá důvody k expanzi Venclík.

Zdroje:
Tisková zpráva, Oddin.gg

Nejnovější články