MEWS raketově roste v Evropě. Otevřel kanceláře v Nizozemsku a Španělsku, nově jej používají rezorty Alpin Family

29. 9. 2023 – 11:02 | Digitál | Redakce StartupInsider | Diskuze:

MEWS raketově roste v Evropě. Otevřel kanceláře v Nizozemsku a Španělsku, nově jej používají rezorty Alpin Family
CEO Mews, Matt Welle | zdroj: Mews

Český scaleup Mews, přední cloudový poskytovatel služeb v oblasti pohostinství, pokračuje v růstu. Během letošního léta Mews nelenil a otevřel rovnou dvě nové kanceláře, v Amsterdamu a Barceloně. Klientela ve Francii přesáhla 600 uživatelů, v Beneluxu je to aktuálně více než 750. Byznysově rozjeté léto završuje spolupráce s rakouskými hoteliéry Alpin Family. Úspěchy společnosti navázaly na její strategický růst, v loňském roce zaznamenala 116% nárůst příjmů, 55% nárůst počtu zaměstnanců a investici Series C ve výši 185 milionů dolarů.

Od svého založení v roce 2012 se Mews podařilo expandovat napříč několika kontinenty, nově firma otevřela kanceláře v Amsterdamu a v Barceloně. To navazuje na 60% nárůst počtu zaměstnanců ve Španělsku a 36% v Nizozemsku. Původním podnětem bylo přiblížení se zákazníkům a vybudování užšího kontaktu.

„Přestože jsme firma s přátelským přístupem k práci na dálku, neopomíjíme důležitost kontaktu firmy se zákazníky. Rozšiřování prostor nám umožňuje plně podporovat naši jedinečnou pracovní kulturu, která je poháněna inovacemi založenými na spolupráci,“ vyjadřuje se k novým kancelářím Matt Welle, CEO Mews. Aktuálně cloudovou aplikaci Mews používá 550 nemovitostí v Nizozemsku; ve Španělsku počet zákazníků přesahuje 200. 

Na hory do Rakouska s Mews

Mews také nadále spolupracuje s většími řetězci, nově jeho systém využívá hotelová společnost Alpin Family, která již zaznamenává okamžité významné provozní zisky a zjednodušení denní operativy. Alpin Family, jež čítá více než 550 ubytovacích zařízení, pilotní provoz od Mews spustila v loňském roce a už na jaře 2023 začala implementace platformy do tří nových hotelů každé 2–3 týdny.

Přechod z manuálního účtování plateb na automatické díky Mews Payments, stejně jako ověřování plateb kartou, přineslo téměř okamžité benefity. „Vybrali jsme si společnost Mews, protože potřebujeme cloudové řešení, které funguje napříč vícero nemovitostmi,“ uvádí Magdalena Mandl, vedoucí marketingu společnosti Alpin Family. „Máme centrální kancelář, ze které řídíme naše hotely, a nyní máme jasný přehled a můžeme centrálně řešit například cenové požadavky. Nemusíme přecházet ze systému do systému.“

Výhody zaznamenávají také hosté. Proces online check-inu nebo možnost využití kiosků přímo na místě přispěly ke zkrácení průměrné doby odbavení hostů na polovinu. Díky tomu má personál recepce více času na osobnější přístup a každému z hostů může poskytnout tipy a doporučení na aktivity po okolí šité na míru.

Klientská základna roste ve Francii i v Beneluxu

„Jsme potěšeni, že naše francouzské portfolio se rozrostlo na více než 600 nemovitostí,“ říká Richard Valtr, zakladatel Mews. „Takto rychlá expanze naznačuje silnou poptávku po agilním cloudu v oblasti pohostinství, který klade důraz na provozní bezchybnost a dovoluje firmám růst. Hlavním důvodem tohoto pozoruhodného úspěchu je zaměření našeho týmu na zákazníky, které je podpořeno hlubokou znalostí francouzského trhu.“

K oblibě Mews přispěla situace ohledně bezpečnosti citlivých dat a obchodní integrity. Francouzský trh zápolil se zvyšujícími se daňovými úniky z důvodu problémů s bezpečností v rámci POS systémů. Mews má certifikaci MF525, což znamená, že pokladní systémy splňují specifické normy EU, které zajišťují přísnou ochranu údajů.

Benelux v růstu nezaostává, portfolio momentálně čítá přes 750 zákazníků. „Je to jeden z prvních trhů, který naplno využil inovativního potenciálu, který jsme schopni nabídnout. Aktuálně je jeden z pěti pokojů v Nizozemsku řízený skrz Mews,“ uvádí Matt Welle. Ke kvalitní obsluze zákazníků též pomůžou nově vybudované kanceláře v srdci Amsterdamu.

Zdroje:
Tisková zpráva, Mews

Nejnovější články