CzechInvest odstartoval letošní sérii workshopů Business Shaker tématem expanze P2P platforem

20. 1. 2023 – 16:00 | Digitál | Redakce StartupInsider | Diskuze:

CzechInvest odstartoval letošní sérii workshopů Business Shaker tématem expanze P2P platforem
zdroj: CzechInvest

Agentura CzechInvest již čtvrtým rokem organizuje oblíbené workshopy s názvem Business Shaker, během kterých čeští i zahraniční experti školí účastníky z řad startupistů a sdílí s nimi své know-how. Unikátní koncepce volně navazujících workshopů umožňuje startupům „namíchat si vlastní koktejl“ informací, které potřebují, a zúčastnit se jen těch workshopů, které je lákají.

Ve čtvrtek 19. ledna se konal první Business Shaker letošního roku. Workshop byl zaměřený na expanze P2P platforem na další evropské trhy. CzechInvest se spojil s platformou HoppyGo, spadající pod Škoda Auto DigiLab, která si skrze své marketingové aktivity zajistila pozici lídra v oblasti P2P carsharingu na středoevropské úrovni.
 
Workshop vedli CEO HoppyGo Robin Švaříček a Head of Marketing Radka Jenka Šubířová, kteří se s účastníky podělili o své zkušenosti s expanzí a o specifika českého, slovenského a polského trhu. Jedním z konkrétních témat bylo například řešení best practices nebo jak komunikovat brand v zahraničí z pohledu marketingu.
 
Účastníci měli jako vždy prostor probrat s mentory jejich konkrétní případ a diskutovat nad jejich nápady. V praktické části došlo také ke sdílení příkladů dobré a špatné praxe, ze které si mohli všichni odnést nové cenné poznatky.
 
Business Shakery pořádá agentura CzechInvest pravidelně, loni se jich konalo 6 a navštívilo je přibližně 100 účastníků. Dohromady jich pro startupy agentura připravila už 24 a tím zdaleka nekončí – i v letošním roce bude s jejich organizací pokračovat a přinese zajímavá témata, která osloví jak začínající startupisty, tak i ty zkušené se zájmem o konkrétnější a komplexnější problematiku.

Zdroje:

Nejnovější články